P0

Istorinės Klaipėdos pėdos, Svarbu

Miesto-tvirtovės kaina

Dovilė Ringis
2022-12-23


Vaikščiodami po dabartinį Klaipėdos miesto senamiestį, piliavietę galime išvysti daugybę išlikusių ženklų, bylojančių, kad Klaipėda prieš kelis šimtus metų buvo miestas-tvirtovė.

Klaipėda miesto tvirtovės statusą įgijo XVII amžiuje, nors idėja apjuosti miestą gynybiniais pylimais gvildenta dar 16-ajame. Tuo metu miestą supo vanduo ir tvora, tačiau tokia sistema nuo artilerijos ar kariuomenės vargiai galėjo apsaugoti.

Poreikis statyti miestą apsaugančią įtvirtinimų sistemą išryškėjo iškilus Švedijos okupacijos grėsmei. 1627-aisiais imtasi įtvirtinimų statybos.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvo iliustracija

Virsdama tvirtove Klaipėda išgyveno pokyčių metą. Buvo perstatoma pilis, keitėsi jos reikšmė – ji virto citadele, kito ir miesto veidas.

Klaipėda tvirtove virsto ne tik išoriškai, bet ir įvedus čia įgulą – kareivių išlaikymo našta gulė ant visų miestiečių pečių.

Kaip Klaipėda keičiasi virstant miestu – tvirtove, atskleis Lietuvos jūrų muziejaus istorikas, vyr. muziejininkas Dainius Elertas ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius dr. Vasilijus Safronovas.

INFORMACIJA

„Istorinės Klaipėdos pėdos” – tai edukacinis projektas, skirtas atskleisti, kaip vystėsi ir augo Klaipėdos miestas. Projektą kuria naujienų portalas „Atvira Klaipėda”. Jis iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas”.


  2022-12-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt