Miškininkai pataria, kaip su kalėdiniu medeliu elgtis po švenčių

Konsultacijos

Po Trijų karalių yra įprasta nupuošti per šventes džiuginusius kalėdinius medelius, tad Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pataria, kaip elgtis su dar žaliuojančiomis eglutėmis bei jau nudžiūvusiais medeliais.

Palmiros Mart nuotr.
Kalėdinis medelis vazone

Jeigu kalėdinis medelis vazone po švenčių atrodo sveikas, jo spygliai žali, nebyra, galite pernešti jį į vėsesnę patalpą, kurioje būtų natūralios šviesos. Būtina tokio medelio priežiūra – pastovus laistymas bei tręšimas, jeigu medelis jau yra pradėjęs augti. Toks medelis sodinamas į lauką tik kai baigiasi pavasarinės šalnos, oro temperatūra aukštesnė nei 10 laipsnių. Eglė sodinama tik lietingą dieną, nes saulės šviesa apdegina staiga į lauką išneštą augalą.

„Kartais kalėdiniai medeliai, net ir augę vazone, neišgyvena. Tai pastebėsime, kai augalas pakeičia spyglių spalvą, arba jie pradeda byrėti, nudrėskus mažą lopinėlį žievės, matosi sausas rudas sluoksnis (kitu atveju jis būna žalias ir drėgnas). Nudžiūvusio medelio sodinti nereikia, jis nebeaugs. Tokį medelį geriausia išrauti iš vazono, gerai nupurtyti žemes nuo šaknų bei vežti perdirbimui arba sudeginti krosnyje. Žemes visada galite panaudoti kitiems augalams“, – pranešime pataria Valstybinių miškų urėdijos Miško sėklų ir sodmenų skyriaus specialistė Inga Rylienė.

Eglišakės ir kirstiniai medeliai

Jeigu auginate medelius ar augalus, kurie nėra atsparūs šalčiui ir dar nesate jų apdengę, galite apdėti juos eglišakėmis, kurios taip pat atbaido ir kiškius, stirnas bei kitus medelį paskanauti mėgstančius gyvūnus arba kenkėjus. Eglišakės neleis augalams sušalti bei sulaikys sniego dangą. Pasibaigus šaltajam sezonui eglišakes galite sudeginti.

Nukirstas egles, kėnius, pocūges ir kitus nupuoštus kalėdinius medelius arba eglišakes galima nuvežti į specialius Žaliųjų atliekų konteinerius ar artimiausias medelių surinkimo vietas, kurias numato kiekvieno miesto savivaldybės. Šios eglės arba šakos yra susmulkinamos ir panaudojamos biokuro gamybai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Naująją perkėlą ir Alksnynę sujungs dviračių takas

Klaipėdos savivaldybė, Valstybinė miškų urėdija ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba planuoja pasirašyti trišalę sutartį dėl pėsčiųjų ir dviračių tako nuo ...
2023-03-19
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Prieš gamtą niokojančius keturračius – gausios pajėgos

Bendrame Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinių miškų urėdijos miškininkų, Policijos departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojų reide penktadienį dalyvavo 18, ...
2020-05-31
Skaityti daugiau

Politikų tribūna

Siūlo depolitizuoti valstybinių ir savivaldybių įmonių valdymą

Klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas ir dar septyni Seimo nariai užregistravo Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo projekto pakeitimus, kuriais siekiama depolitizuoti valstybės ...
2019-07-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This