Situacija Kunigiškiuose susidomėjo ir aplinkosaugininkai (1)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-01-17

Po to, kai Palangos miesto meras paskelbė apie kopose prie jūros vykdomas galbūt nelegalias statybas, tyrimo ėmėsi ne tik prokuratūra, bet ir Aplinkos apsaugos departamentas.

Pranešama, jog Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą dėl Palangoje, ties Kunigiškių paplūdimiu, privačiame žemės sklype įtariamai nustumto kopagūbrio paviršiaus, iš karto nuvyko į įvykio vietą.

Feisbuko nuotr.

Nustatyta, kad remontuojant pastatą pajūryje buvo galimai sulyginta kopos paviršinė dalis, pakeičiant reljefą su buvusia natūralia žoline augmenija ir nustumiant apie 10 m ilgio ir 4,5 m pločio juostą buvo pažeistas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas.

Teigiama, jog pareigūnai šiuo metu tęsia tyrimą dėl aplinkosauginių pažeidimų. Taip pat bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala ir taikoma administracinė nuobauda. O atsakingi asmenys turės atkurti kopos pirminę būklę.

„Svarbu tai, kad pajūrio juosta yra saugoma teritorija ir tai reglamentuojama atskiru LR pajūrio juostos įstatymu. Šios apsaugos tikslas užtikrinti pajūrio juostos subalansuotą naudojimą valstybės bei visuomenės reikmėms. Už darbus sklype atsakingi verslininkai pripažino, kad jie pakeitė vietovės kopagūbrio reljefą“, – pranešime pažymi Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Algimantas Skersis.

Aplinkosaugininkai primena, kad pajūrio juostoje draudžiama niokoti gamtos ir kultūros objektus, ardyti paplūdimius, povandeninį krantą, kopagūbrį, kopas, klifo šlaitus ar kitaip žaloti reljefą, dirvožemį, augmeniją ir gyvūniją. 

Skundą dėl remontuojamo objekto pajūryje nagrinėja ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Situacija Kunigiškiuose susidomėjo ir aplinkosaugininkai” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    Tiek laiko visi tylėjo nieko nematė ir staiga stebūklas visi praregėjo .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Palangoje baigti kelio į Kunigiškių kvartalą remonto darbai

Palangoje užbaigti kelio, vedančio į Kunigiškių kvartalą, remonto darbai, pranešė rekonstrukcijos darbus atlikusi bendrovė „YIT Lietuva“. Skelbiama, kad tvarkomo kelio ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Mums rašo

Apie būsimą feisbukiečių susitikimą ir... feisbuko išdaigas

Kiekvieną vasarą grįžtu trumpų atostogų į savo gimtinę. Noriu aplankyti visus, bet kasmet laiko vis pritrūksta. Šiemet nusprendžiau pasielgti kitaip ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Sutvarkė 720 tonų atliekų

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) praneša, kad Klaipėdos rajone, Radailiuose, iš įmonės UAB „Westtransit“ sklypų su nepavojingosiomis statybinėmis atliekomis išvežta ir ...
2023-08-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This