P0

Svarbu, Švietimas

Naujoji mokykla rugsėjį gal ir atsivers, bet ne visiems (17)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-01-19


Miesto vadovams kartu su rangovu tikinant, kad šį rugsėjį pagaliau duris atvers naujoji Senvagės gatvėje statoma mokykla, kai kurie klaipėdiečiai jau pasigedo informacijos, kas gi galės joje mokytis. Nepaisant minėtų tikinimų, vasarį startuosiančiame priėmime į uostamiesčio mokyklas 2023-2024 mokslo metams daugiau vietų moksleiviams dar nebus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Priėmimas į 9 klases šiemet Klaipėdoje prasidės nuo vasario 27-osios, į 2–4, 6–8 ir 10–12 klases – nuo vasario 28-osios, į pirmąsias klases – nuo kovo 1-osios, o į penktąsias klases – nuo kovo 3-iosios.

Paklausta, ar tėvai jau galės pradėti teikti prašymus, kad jų atžalos mokytųsi naujojoje mokykloje, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigė, jog tokios galimybės nebus dėl to, kad tiksli mokyklos atidarymo data dar nėra aiški, dar neaišku ir kada joje bus visas reikiamas inventorius. Dėl tokio neapibrėžtumo esą būtų sunku rasti ir papildomų pedagogų.

Švietimo vidus

Pasak jos, užbaigus statybas į naują pastatą kelsis Tauralaukio progimnazija, kurios dalis moksleivių dabar mokosi ir kitose patalpose. Senasis progimnazijos pastatas bus rekonstruojamas ir virs darželiu.

Anot L. Prižgintienės, užbaigus šią rekonstrukciją, darželis bus atskirtas nuo progimnazijos, tada esą įstaigos bendruomenė galės spręsti ir dėl naujo pavadinimo.

Tauralaukio progimnazijoje šiuos metu teikiamos ir ikimokyklinio (3–6 metų vaikams), ir priešmokyklinio ugdymo (6–7 metų vaikams) paslaugos. Priėmimo tvarkoje nurodoma, kad Klaipėdoje tęsiant mokymąsi savo mokyklose reikia tik teikti prašymą raštu įstaigos direktoriams (ši nuostata negalioja mokykloms-darželiams).

Tauralaukio progimnazijos direktorė Rima Narkienė „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad kol kas naujiems mokslo metams ruošiamasi dirbti tokiomis pat sąlygomis kaip ir dabar, kai pirmokais čia paprastai tampa įstaigą lankę priešmokyklinukai, penktokais – pradines klases baigę vaikai.

Pasak direktorės, šiuo metu Tauralaukio progimnaziją lanko apie 400 vaikų (įskaitant ir darželinukus bei priešmokyklinukus). Skelbta, kad naujojoje mokykloje galės mokytis iki 600 vaikų.

Anot R. Narkienės, ji iš Švietimo skyriaus dar nėra gavusi jokių oficialių nurodymų ieškoti naujų pedagogų.

Miesto Tarybos sprendimu Tauralaukio progimnazijai priskirta teritorija dabar apima Akacijų, Akmenų, Alnavos, Apynių, Arimų, Austėjos, Bangpūčio, Beržininkų, Daugulių, Debesų, Drebulių, Dvaro, Eglių, Erškėtrožių, Gabijos, Geldapės, Girdavos, Griaustinio, Gudobelių, Ievų, Jaunimo, Jazminų, Kadagių, Kiautrynų, Klaipėdos, Laukpačio, Lazdynų, Lietaus, Maumedžių, Medeinos, Mielaukių, Mildos, Pajūrio, Perkūno, Pilkalnio, Pilsoto, Ringelio, Skersinės, Skroblų, Slengių, Smėlio, Stalupėnų, Šilėnų, Šventapilės, Tauralaukio, Tauro 1-ąją–18-ąją, Tujų, Tuopų, Uosių , Užupio, Vaivorykštės, Valtarkiemio, Virkučių, Vėjo, Žaibo, Žemynos ir Žvaigždžių gatves.

2019 m. birželį savivaldybės su UAB „Versina“ pasirašytos mokyklos statybų sutarties vertė siekė 10,9 milijono eurų. Mokyklą buvo numatyta pastatyti per 16 mėnesių. Po kelių dešimčių pakeitimų sutarties kaina jau siekia 16 761 970 eurų.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2023-01-19

  17 komentarai “Naujoji mokykla rugsėjį gal ir atsivers, bet ne visiems”

  1. Avatarjo (IP: 78.62.163.24)

   Kokiam mieste esate mate , kad aštuntokai mokinasi darželyje .Tai nuvažiuokite į Tauralaukio mokyklą ir pažiūrėkit ,nes naują mokyklą jei gerai suprantu dar statys porą metų . Kaip kitaip padidinsi statybos kaštus.

  2. AvatarRemigijus (IP: 90.131.39.105)

   Wtf, kamštis jau dabar nerealus, kas bus kai paleis tą mokyklą? Nematau, kad kas nors ka nors paraleliai darytu su eismu!? Matyt darys – kai jau bus py,,dėc.
   Čia turbūt sodinti reikėyu tokius planuotojus!

   • AvatarZolynu gyventoja (IP: 90.131.36.210)

    Budinui pasakykite ACIU! Mes , zolynu g gyventojai kovojome kaip galejome. Savivaldybe is principo ateme ta “ kalna” is gyventoju , nes mes norejome ten ikurti “ zalia zona” !
    Va tokia tvarka Klaipedoje!p.s. dar padekokite Aurimui Mockui , tas irgi lakste i savivaldybes posedzius ir teige , kaip gerai iskirsti medzius ir statyti ta monstra

  3. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Grubliausko valdymo paminklas…

  4. AvatarŽolynų rajono gyventojs (IP: 86.100.154.251)

   Kokio velnio iškirtot tiek medžių jei tauralaukio vaikus tik perkelsit? Padarysit amžiną kamštį Kretingos gatvėj kuris ir dabar be mokyklos ir holivudo namų yra, ir dar tiek pinigų išleista, besmegeniai kito žodžio ant liberalų ir nėra

  5. AvatarKlaipėdietis (IP: 86.100.44.71)

   Būtų įdomu sužinoti kodėl automobilinės sankryžos tarp Liepojos gatvės ir Klaipėdos gatvės į tauralaukį buvo atsisakyta ,. Klausimas ar tą automobilinę sankryžą T formos neturėjo pastatyti vystytojai kurie tuo metu vystė daugiabučių kvartalą prie Liepojos gatvės ir kelis metus buvo paruošta sankryžos statybos vieta bet tai nevirto “kūnu “ . Gal kažkokiam Ponui pasirodė nepatogu sustoti prie šios naujai pastatytos automobilinės šviesaforinės sankryžos važiuojant į miestą , gal dėl to ir buvo šios sankryžos atsisakyta ?
   Taip pat įdomu kaip lygiagreti gatvė kuri jungiasi tarp Šiltnamio gatvės ir Klaipėdos gatvės pasijungs , ar vėl bus padaryta iš 3 eismo juostų pasukimas į IKI mažą parduotuvėlę o priešais palikta viena eismo juosta , nors dešnys automobilinio eismo posūkis į šią IKI parduotuvę yra už 30 metrų nuo šios sankryžos .
   Susidaro įspūdis kad Kertingos gatvės eismo ir išvažiavimo iš daugiabučių kvartalų prijungimo prie minimos gatvės autoriai yra jovalo darymo genijai ,bet jie yra labai mylimi mūsų Valdžios , klausimas kodėl ? .
   Dèja gaila kad Klaipėdoje nelikę profesionalių projektuotojų , kurie sugebėtų projektuoti automobilinių kelių ir srautų valdymą .
   Dėja Kretingos gatvėja negyvena savivaldybės Deputatai , Valdžios vadovaujantys darbuotojai todėl eismo kolapsas su eismo reguliavimu Kretingos gatvėje šiame ruože manau bus labai didelis .
   Pastačius Holivudo kvartalą su savo daugiabučiais kuris prisijungia prie dabartinės Kretingos gatvės ,taip pat prijungia už 500 metrų prie Kretingos gatvės iš dar vieno dabar statomo 6 daugiabučių kvartalo ( prie Danės upės šalia Žolyno gatvės kvartalo ) taip pat šalia šios jau pastatytos gatvės prijungimas prie Kretingos gatvės po statomos mokyklos arkos tarp dviejų tos mokyklos pastatų ssustojimas prie 2024 metais tikriausiai jau pabaigtos statyti brangiausios Klaipėdos mokyklos mokinių išleidimui ir paėmimuo susidarys automobilių kamštis , kaip tai yra prie Žemynos mokyklos Kretinkos gatvės pradžioje , taip pat už 300 metrų , išvažiavimas iš Žolyno gatvės ir nereguliuojama kreiva sankryža su Šiltnamio gatve toliau už 800 metrų kairys posūkis į Klaipėdos Licėjų , automobilių srautas judantis Kretingos gatve bus pilnai sustabdytas.
   Apmaudu kad žmonės priėmę nekompetetingus sprendimus dėl netinkamo automobilių eismo organizavimo Kretingos gatvėje kaip pas mus įprasta gaus premijas ar išeitines kompensacijas “ už gerą darbą “ , todėl susidaro įspūdis , kad mūsų Klaipėos valdžiai nusispiauti dėl kilančių miestiečiams eismo problemų , svarbu gauti pinigus už atėjimą į darbą.

  6. AvatarKretingos g. košmaras (IP: 78.57.218.198)

   dar tik laukia – pradėjus dirbti mokyklai, ši gatvė taps amžinu kamščiu, o apie vaikų saugumą net nėra ką kalbėti. Tačiau tai nejaudina besmegenių, kurie priėmė sprendimą čia suniokoti gamtą ir statyti auksinę mokyklą – atsakomybės šioje valstybėje nerasi.

   • AvatarNa kaip jūs taip (IP: 90.131.36.94)

    apie Klaipėdos liberaliuosius 🙂 Jie ir dabar ruošiasi “budinti ” miestą .

  7. AvatarIr viskas Klaipėdoje (IP: 90.131.36.94)

   manau nepavyksta dėl miesto tarybos ir merų liberpatriotiškumo .

  8. AvatarRenaldas (IP: 78.60.134.112)

   Patikslinu, kad atnaujinta projekto kaina jau 18 870 000 EUR. Tokią sumą įrašė į šiuo metu tarybos komitetuose svarstomą miesto strateginį 3 metų veiklos planą savivaldybės administracijos paskirtas atsakingu už projektą Gintaras Dovydaitis. Gintaras savivaldos struktūroje įrašytas kaip administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio pavaduotojo Andriaus Dobranskio vyriausias patarėjas.

   Prieš savaitę vykusiame viename iš tarybos komitetų poėdžų Gintaras Dovydaitis į tiesų surauktų antakių klausimą “ar mokykla dar brangs daugiau nei skelbta 17 mln. EUR kaina?”, nutylėjo, kad ta kaina į strateginį dokumentą jau kadais įrašyta keliais milijonais didesnė. Ir žinok čia žmogus, kas tai buvo – neišpasakyta empatija, saugant gležnus tarybos narių ir stebinčių posėdį miestečių nervus, būdo minkštumas, nedrįstatant prisiimti atsakomybės ar tiesiog atminties sutrikimai.

   • AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

    O Vilniuje, Pilaitėje, kad žinotumėte kokią mokyklą už 18 mln. per pusantrų metų pastatė… Pasaka. Kelis kartus buvau, ne iš nuogirdų sakau. Deja, Klaipėdoj nepavyksta taip.

   • AvatarJo (IP: 84.15.186.58)

    Sutynku su Renaldas. Jegu vyska meloja yr slepe tai gal ta 2 mln pavage

   • Avatarkai (IP: 88.118.160.21)

    Grubliausko Neniškio pavaduotojo Andriaus Dobrasnskio patarėjas Gintaras Dovydaitis turės pavaduotoją, o pavaduotojas turės vyr. specialistą, tada Renaldas gal turės atsakymą. Dabar dar teks palaukti, galutinės mokyklos kainos.

  9. AvatarOcho (IP: 88.119.136.56)

   Farsas, vargstame dėl rajoninių, o saviems nieko naujo, kas čia per fintai ?

  10. AvatarPolitikų bla bla bla (IP: 81.7.91.14)

   Štai ir viskas. Grubliauskas su konservais gali eiti užtarnauto poilsio. Jei ir toliau visi rinkėjai Klaipėdoje bus avinai ir avys, taip Klaipėdoje gyvensim ir toliau. Žmonės, nevyksta priėmimas į naują mokyklą, tai jos ir nėra! Niekas jos atidarymui realiai net nesiruošia. Pasirodo, ir tilps tik Tauralaukio vaikai, o visa kita šiaurinė miesto pusė galės su savo vaikais į Klaipėdos rajoną važiuoti. Ir olimpinė ramybė savivaldybėje- dėkit, lakstykit ir galvokit ką norit!

  11. AvatarDragūnų gyventoja (IP: 193.219.187.6)

   Tai į naujai statomą mokyklą Dragūnų, Žolynų ir Mažojo kaimelio gatvių vaikai net negalės pretenduoti, nes ji nebus priskirta šiems adresams? Teisingai supratau? Juokingiausia kai mokykla stovi bemaž Žolynų g. gyventojų kieme ir ji jiems nepriklauso 🙂

   • AvatarBūtų juokinga jei nebūtų graudu (IP: 78.57.239.236)

    Aš apakęs dėl tokio savivaldybės chamizmo. Tik dabar Savivaldybė pareiškia, kad mokysis tik Tauralaukio vaikai. Prieš mokyklos statybas Tauralaukio bendruomenė visais būdai bandė įrodyti, kad mokyklą reikėtu statyti Tauralaukyje. Čia galybė neartų dirvonų, o ir jaunų šeimų su vaikais galybė, kad važinėtis vaikams iš Tauralaukio bus nepatogu, bus užkištos iš Tauralaukio į miestą vedančios kelios gatvės, t.y. Kretingos gatvė. Gyventojams buvo paaiškinta, kad mokykloje mokysis ne tik Tauralaukio , o ir Žolynų, Dragūnų rajonų vaikai, todėl mokykla turi būti kažkur viduryje. Kiek buvo išsakyta priekaištų, kad sklypas yra labai nepatogus, todėl mokyklos statybos kainuos labai brangiai. Pasirodo, taip ir buvo. O dar teko girdėti, kad vienas ,,garbingas” ponas, valdęs dabartinės mokyklos sklypą, su gražia pagalba ir už gražią sumą jį tiesiog prastūmė savivaldybei. Va tokią turime politinę valdžią mūsų Klaipėdėlėje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt