P0

Svarbu, Švietimas

„Istorinės Klaipėdos pėdos“ pasklis po visos Lietuvos mokyklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-25


Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui skirtas istorinis – edukacinis projektas „Istorinės Klaipėdos pėdos“ sulaukė dėmesio iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Nacionalinė švietimo agentūra teigiamai įvertino „Atviros Klaipėdos“ sukurtą vaizdo įrašų apie Klaipėdos istoriją ciklą ir sukurtą turinį bei edukacinę medžiagą integravo į informacinę švietimo portalo sistemą www.emokykla.lt.

Šio tinklapio tikslas – sudaryti sąlygas gauti edukacinę informaciją ir teikti elektronines paslaugas visos Lietuvos švietimo darbuotojams, mokiniams ir jų tėveliams.

Švietimo vidus

„Kurdami istorinių video ciklą norėjome ne tik atskleisti seniausio Lietuvos miesto augimą ir virsmą, akcentuoti svarbiausius Klaipėdos istorinius įvykius, bet ir savo krašto istorija sudominti jaunąją kartą. 2022 metais pasaulį išvydo 12 istorinių – edukacinių laidų ciklas, kiekvieną siužetą lydėjo ir parengta edukacinė medžiaga, skirta bendrojo lavinimo mokykloms. Ji sudaryta, konsultuojantis su patyrusiais pedagogais, vadovėlių autoriais. Džiaugiamės, kad projektas buvo teigiamai įvertintas Nacionalinės švietimo agentūros ir sukurta informacija pasklis po visą Lietuvą“, – sakė projekto autorė, žurnalistė Dovilė Ringis.

Pasak Nacionalinės švietimo agentūros atstovų, parengta medžiaga tinkama mokykloms, o užduotys yra orientuotos į kompetencijų ugdymą (ypač kultūrinę, pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo sritis).

Visas 2022 metais sukurtas turinys yra patalpintas www.emokykla.lt svetainėje, Istorijos skyriuje, greta kitų mokykloms rekomenduojamų metodinių medžiagų.

„Seniausias Lietuvos miestas Klaipėda gali pasigirti turtinga ir itin spalvinga istorija, todėl vaizdo reportažuose susipina ne tik svarbiausi šio miesto istoriniai fragmentai, bet ir atskleidžiami primiršti, o gal kai kuriems ir negirdėti faktai, kurie buvo reikšmingi miesto augimui. Kas buvo kuršiai, kaip buvo įkurtas miestas ir kodėl, kaip tikėtasi, jis netapo regiono prekybos ir religijos centru, kokia Klaipėdos vardo ir herbo istorija, kaip vystėsi uostas, kokia buvo miestiečių buitis viduramžiais, ką atskleidžia reikšmingiausi archeologiniai kasinėjimai mieste ir jos apylinkėse – tai tik kelios temos iš viso laidų ciklo, kuriame stengiamasi apie Klaipėdos istoriją pasakoti paprastai ir aiškiai. Nuoširdžiai dėkojame istorikams dr. Vasilijui Safronovui, doc. dr. Jonui Geniui, kurie kartu su komanda praturtino projektą ir jį papildė savo įžvalgomis“, – pasakojo D. Ringis.

Projekte pakalbinta keliolika istorikų, kraštotyrininkų, akademikų, archeologų, kalbininkų. Kuriant projektą, prisidėjo Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka ir šių organizacijų atstovai. Planuojama, kad projektas bus tęsiamas artimiausius dvejus metus.

Projektas „Istorinės Klaipėdos pėdos“ iš dalies finansuotas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas”.

Nuorodos į istorinius epizodus ir edukacines medžiagas

Epizodas Nr. 1. Piliakalniai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 2. Kuršiai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 3. Klaipėda. 1252. VIDEO

Epizodas Nr. 4. Kodėl Klaipėda nesuklestėjo? VIDEO

3-4 epizodų edukacinės medžiagos. Užduotis nr. 1. Klausimai . Užduotis nr. 2. Rekomendacijos ekskursijai 

Epizodas Nr. 5.  Mėmelis ar Klaipėda? VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 6. Klaipėdos herbo istorija. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 7. Klaipėdos orientyrai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 8. Klaipėdos švyturiai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 9. Klaipėdos uostas. VIDEO. Edukacinė medžiaga – MEDŽIAGA

Epizodas Nr. 10. Viduramžių Klaipėda. Archeologinės paslaptys. VIDEO

Epizodas Nr. 11. Šv. Jono bažnyčios paslaptys. VIDEO. Edukacinė medžiaga, kuri skirta 10-11 epizodams, dedikuotiems reikšmingiausiems archeologiniams atradimams. Edukacinė medžiaga

Epizodas Nr. 12. Klaipėdos miestas – tvirtovė. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA


  2023-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt