P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Šaudmenų byla, į kurią įsipainiojęs žurnalistas – pabaigos link (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-01-25


Praėjusių metų gegužę, įtariant šovinių pardavimu, uostamiestyje buvo sulaikytas klaipėdietis žurnalistas ir rašytojas, Krašto apsaugos savanoris Mindaugas Milinis. Jis žinomas kaip istorinių grožinių ir dokumentinių knygų apie pokarį bei Afganistano karą autorius.

Praėjus aštuoniems mėnesiams nuo minėto įvykio, tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis tyrimo aplinkybių nebuvo linkęs detalizuoti, tačiau pripažino, jog svarbiausieji procesiniai veiksmai jau yra atlikti ir tyrimas artėja prie pabaigos.

M. Milinis savo knygos „Partizanas II” pristatyme. Palmiros Mart nuotr.

Pasak prokuroro, įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d. (dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis) yra pareikšti ne tik M. Miliniui, bet ir dar keliems asmenims.

„Tyrimas yra šiek tiek išsiplėtęs, įtarimai daugiau nei penkiems asmenims pareikšti ne tik dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis, bet ir dėl galimo dokumentų klastojimo”, – sakė prokuroras.

Jo teigimu, pats tyrimas jau artėja pabaigos link.

„Dar nėra paskelbta apie tyrimo pabaigą, bet jau artėjame prie to”, – sakė prokuroras, neabejojantis, jog byla šiais metais tikrai pasieks teismą.

Kartu D. Blinstrubis atsisakė detalizuoti šaudmenų realizavimo aplinkybes, nors pripažino, jog bandymas parduoti šovinius vyko gana atvirai Klaipėdos mieste.

„Vyko tarimosi procesas ir panašiai, bet pats faktas – perdavimas, nebuvo slaptai daromas, vyko, susitikus mieste,” – santūriai komentavo prokuroras.

Portalo klaipeda.diena.lt duomenimis, šaudmenis M. Milinis bandė parduoti pačiame Klaipėdos centre, Herkaus Manto gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Krašto apsaugos savanorių būstinės.

Prokuroro teigimu, M. Milinis nusikalstamos veikos aplinkybių neneigia, nors ne visi įtariamieji prisipažįsta esą susiję su šiuo mįslingu įvykiu.

Pagal prokuroro pateiktus duomenis, iš viso buvo bandyta realizuoti daugiau nei 500 vienetų šaudmenų.

M. Miliniui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

D. Blinstrubis pažadėjo, jog surašius kaltinamąjį aktą ir bylą perdavus teismu, prokuratūra apie tai informuos visuomenę.

Už didelio kiekio šaudmenų laikymą, gabenimą, pagaminimą ar realizavimą įstatymas numato griežtą – nuo 4 iki 8 metų – laisvės atėmimo bausmę be jokių papildomų išlygų.


  2023-01-25

  Vienas komentaras apie “Šaudmenų byla, į kurią įsipainiojęs žurnalistas – pabaigos link”

  1. AvatarMB (IP: 86.38.153.122)

   Kur pasaulis ritasi?
   Visuomenininkus guldo į durnynus arba sodina į kaliūzes, o pedofilai su kyšininkais laisvėje vaikšto.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt