P0

Svarbu, Švietimas

Privačius darželius lankančių vaikų tėvams kompensacija didės 50 eurų (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-01-26


Nemažai diskusijų Klaipėdos miesto tarybos komitetuose sulaukęs Tarybos narės Linos Skrupskelienės siūlymas iš miesto biudžeto padidinti kompensacijas tėvams, kurių vaikai, negavę vietų savivaldybės darželiuose, yra priversti lankyti privačias ugdymo įstaigas, nemažų diskusijų sulaukė ir ketvirtadienį vykusiame miesto Tarybos posėdyje.

Portalo archyvo nuotr.

Savivaldybės administracija Tarybai parengė siūlymą iki šiol buvusią 100 eurų kompensaciją padidinti iki 150 eurų. Tuo metu L. Skrupskelienė politikams pateikė alternatyvų projektą, kuriame siūlo šią sumą didinti iki 170 eurų, nors, jos teigimu, atsižvelgus į infliaciją ir kitus ekonominius rodiklius, ji turėtų siekti 220 eurų.

Pagal savivaldybės administracijos pateiktą projektą iki šiol ši kompensacija buvo taikoma 111 vaikų, o nuo naujų mokslo metų prognozuojama, jog privačius darželius lankančių vaikų ir pretenduojančių gauti minėtą kompensaciją padaugės iki 200 ar net daugiau. Iš viso kompensacijoms iš biudžeto reikėtų 559 tūkst. 800 eurų. Šiuo metu privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas uostamiestyje lanko 712 vaikų.

Švietimo vidus

Savo alternatyvų projektą pristačiusi L. Skrupskelienė apeliavo į tai, jog gerokai didesnės Klaipėdos rajono tėvams skiriamos kompensacijos, siekiančios 250 eurų, esą neskatina miestiečių grįžti į Klaipėdą, o atvirkščiai – gali juos paskatinti registruotis rajone ir tai esą nesudaro sąlygų augti miesto gyventojų skaičiui, o tuo pačiu – ir didinti miesto biudžeto surenkamo gyventojų pajamų mokesčio sąskaita.

„Tai siūlyčiau nepagailėti tų papildomų 20-ties eurų ir taip paremti šeimas ir sumažinti joms norą eiti į rajoną ir išsideklaruoti iš Klaipėdos”, – palaikyti jos siūlymą kolegas ragino L. Skrupskelienė.

Savo ruožtu Kazys Badonas teigė neva „rajonas nėra kažkuo įspūdingas”. Jo duomenimis, ten vietų darželiuose esą laukia apie 600 vaikų, o Klaipėdos darželius iš gyvenančiųjų rajone lanko kiek daugiau nei 200 vaikų.

Laima Juknienė tuo metu teigė, jog Klaipėdos biudžetinėse ikimokyklinėse įstaigose šiuo metu yra 205 laisvos vietų, o norinčiųjų į juos patekti yra 215 vaikų. Ji klausė, kodėl tokiu atveju gyventojai nesirenka biudžetinio darželio, o vaiką veda į privatų, tuo pačiu siekdami gauti savivaldybės kompensaciją.

L. Skrupskelienės teigimu, esą labai trūksta vietų lopšelių grupėse, be to, vežioti vaiką kasdien į darželį, esantį kitame miesto gale, ne šalia namų, finansiškai neapsimoka.

Nina Puteikienė siūlė geriau rinktis skandinavišką finansavimo modelį, kai, jos teigimu, šeima perka paslaugą iš savivaldybės, o ji savo ruožtu arba perka paslaugą iš privačios struktūros, arba stato savivaldybės pavaldumo darželius, „kad ta paslauga kiekvienu atveju būtų vienoda, ne skirtinga”. Ji siūlė apie šį variantą pagalvoti naujos, būsimos Tarybos nariams bei administracijos darbuotojams.

Šią iniciatyvą palaikė ir Judita Simonavičiūtė, ir Vaida Raugelė. Pastaroji savo ruožtu pripažino, jog būtų balsavusi ir už 220 eurų kompensaciją, jei toks pasiūlymas būtų buvęs pateiktas.

Visgi balsų dauguma miesto politikai pritarė savivaldybės administracijos teiktam siūlymui kompensaciją privačius darželius lankančių vaikų tėvams didinti iki 150 eurų.


  2023-01-26

  4 komentarai “Privačius darželius lankančių vaikų tėvams kompensacija didės 50 eurų”

  1. Avataršiaip jau (IP: 78.57.150.177)

   Šiaip jau Klaipėdos rajonas 250 eurų kompensuoja už darželius

  2. AvatarStanislava (IP: 78.57.200.169)

   Rajonuose visi vaikai,lankantys privačius darželius gauna kompensacijas,o Klaipėdoj vaikai lankantys privačius darželius,tik kai kurie,kodėl tik Klaipėda skriaudžia savo vaikus?

  3. AvatarHmm (IP: 88.118.3.185)

   Klaipėdos savivaldybės taryba, man gėda dėl jūsų. Skrupskelienė jus paspaudė dėl asmeninių interesų ir jūs suskydote. Jau nekalbu apie kitus sapudėjus, be ląstelės su kietu kiautu easate. Ačiū, viso gero. P. S. Retorinis klausimas (čia politikams ir kitiems panašiems į juos. Nereikia atsakinėti) Ar mes sulauksime tokio meto, kai nebebus asmeniškumų ir trumparegysčių valdant miestą?

   • AvatarAnonimas (IP: 90.135.180.54)

    Atsakant
    Tai butent, Pasidarykite klaipedieciai isvadas del tokiu brukamu iniciatyvu, ir rinkite padoria taryba sekanciai kadencijai!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt