P0

Kultūra

Jūrų muziejus kviečia į Vasario 16-ajai skirtus renginius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-07


Lietuvos jūrų muziejus, pasitikdamas Vasario 16-ąją, kviečia į šiai dienai skirtus renginius ir ekskursijas.

Vasario 15 d. 12 val. Klaipėdoje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, bus pristatyta jūrinės valstybės 100-mečiui skirta knyga „Su jūra mes didesni“. Dalyvaus leidinio idėjos autorė, muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja, Nina Puteikienė ir Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas–vyr. fondų saugotojas.

Laive–muziejuje M52 „Sūduvis“ vasario 17 dieną 12 val. rengiama ekskursija „Misija – jūrinė valstybė“. Palmiros Mart nuotr.

Vasario 17 d. 12.30 val. Lietuvos jūrų muziejuje rengiama ekskursija „Trispalvė jūroje saugo“, kurią ves istorikas Romualdas Adomavičius ekspozicijoje „Nuo žagrės iki šturvalo. Jūrinė Lietuva 1900–1940“.

Ekspozicijoje keliamas klausimas – ar Lietuva yra jūrinė valstybė? Pasak Romualdo Adomavičiaus, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo požiūrio ir pasirenkamų argumentų. Deja, nėra visuotinių kriterijų, kuriais remiantis galima spręsti – valstybė jūrinė ar ne jūrinė.

„Ir ekspozicijoje tiesaus atsakymo nerasite, – sako istorikas. – Jį paliksime pačiam lankytojui, vesdami jį per jūrinės Lietuvos ir lietuvių santykių su jūra istoriją. Norint vadintis jūrine valstybe, nepakanka tik turėti priėjimą prie jūros. Nemažiau svarbu yra suvokti savo jūrinius siekius ir jūros atveriamas galimybes. Būtent todėl daugeliui, įpratusių į jūrą žvelgti kaip į kliūtį, sunku buvo prieš šimtą metų jūrą įvertinti kaip vartus į pasaulį”.

Norintiems dalyvauti ekskursijoje, būtina registracija čia.

Vasario 16-oji bus pažymima ir laive–muziejuje M52 „Sūduvis“: vasario 17 dieną 12 val. rengiama ekskursija „Misija – jūrinė valstybė“. Ekskursiją ves Lietuvos jūrų muziejaus edukacinių programų koordinatorius Mindaugas Žvirgždys.

Kultūros straipsnių vidus

2021 m. minų medžiotojas M52 „Sūduvis“ baigė tarnybą Lietuvos karinėse jūrų pajėgose  ir buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejui, kuris šį eksponatą pritaikė muziejinei ir edukacinei veiklai.

Registracija čia.


  2023-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt