P0

Regionas

Šventosios uostui – optimistinės prognozės

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-02-17


Šventosios uostas Palangos savivaldybei oficialiai buvo perduotas dar 2018-ųjų rugsėjį. Po metų Žemės ūkio ministerija žvejybos infrastruktūrai Šventosios uoste įrengti skyrė 1,7 mln. eurų iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Prasidėjo pasirengimas uosto atnaujinimo darbams.

Vizualizacija

Šiomis dienomis paskelbta, jog 2023-2027 metais bus toliau tęsiama Šventosios jūrų uosto statyba: įrengti molai ir krantinės.

„Ateinančioje kadencijoje toliau išnaudosime visas galimybes surasti finansavimą Šventosios uosto molams statyti, nes tai pats svarbiausias etapas”, – teigia dabartinis Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak kurorto mero, finansavimo bus ieškoma ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto investicinėse programose.

Pasidalintose vizualizacijose matyti, kaip atrodys atnaujintas Šventosios uostas. Jame nemažai dėmesio skiriama gyventojų ir poilsiautojų laisvalaikiui: ant pietinio molo numatyti pasivaikščiojimo takai su suoliukais, ši teritorija bus apšviesta, kad žmonės saugiai galėtų vakarus leisti vaikštinėdami prie molo.

Šiais metais tikimasi pradėti Šventosios uosto molų rekonstrukcijos techninių sprendimų atnaujinimą. Techninio projekto rengėjams keliamas uždavinys, įvertinus šiuolaikines medžiagas ir technologinius sprendimus, atpiginti molų rekonstrukcijos darbus bent 50 proc.

Kol vyks molų projekto keitimo darbai, žadama pradėti įrenginėti uosto krantines.

Vizualizacija

Teigiama, jog pastačius Šventosios uosto molus ir krantines, jis galės priimti mažus laivus ir jachtas, o tai atvers naujas galimybės ne tik priekrantės žvejams, jūriniam turizmui, bet ir jūrinių sporto šakų atstovams – bus sudarytos galimybės saugiai išplaukti ir treniruotis jūroje. Tikimasi, jog tai paskatins daugiau vaikų sportuoti, didins jaunimo ir suaugusiųjų skaičių bei sporto šakų įvairovę.

Be to, Šventosios uosto molai jūroje padės sulaikyti link Latvijos nešamą smėlį, kurį bus galima panaudoti pildant eroduojančius Palangos paplūdimius.

Bendra Šventosios uosto projekto vertė – 377,8 mln. eurų. Iš jų 134,2 mln. eurų sudaro ES fondų lėšos, 23,7 mln. – Lietuvos valstybės biudžeto ir 219 922 eurų Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.

INFORMACIJA

Šventosios uosto išorinė akvatorija užima 209,6 ha, o bendras vidinės akvatorijos ir žemės plotas – daugiau kaip 16 ha. Palangos miesto savivaldybei perduotos valdyti, naudoti valstybei nuosavybės teise priklausančios krantinės, ilgalaikis materialusis turtas (techninė dokumentacija, galimybių studija ir koncepcija įvertintos 2,48 mln. eurų) bei ten esantis nekilnojamasis turtas, tarp kurio – ir 21 namelis.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt