P0

Švietimas

Klaipėdietis – tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados „Science Vision“ nugalėtojas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-20


Vasario 13–18 d. gyvai ir nuotoliniu būdu įvykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje „Science Vision“, skirtoje šešiolikmečiams, Lietuvos mokiniai pelnė penkis apdovanojimus, pirmojo laipsnio diplomu apdovanotas Klaipėdos licėjaus mokinys Emilijus Latakas.

Olimpiados dalyviams teko spręsti teorines užduotis ir pritaikyti žinias analizuojant nufilmuotų eksperimentų rezultatus. Dirbdami nuotoliniu būdu mišriose tarptautinėse grupėse, jie per dvi paras sukūrė gamtamokslinį iššūkį analizuojančius filmukus, panaudodami vien tik buityje aptinkamas priemones. Tokio formato kūrybine tarpdalykine užduotimi siekta paskatinti įvairių kultūrų mokinius dalintis idėjomis, suvienyti juos įvairios tematikos aktualiems iššūkiams spręsti. 

Olimpiadą inicijavo UNESCO remiama Ukrainos mažoji mokslo akademija. Kaip teigė akademijos vadovas Oksenas Lisovyi, šiais laikais susivienyti ir palaikyti vieniems kitus, siekiant žinių ir pažangos, yra svarbiau nei bet kada. Ukrainos mažosios mokslo akademijos mokslininkai, norėdami surengti olimpiadą, buvo atvykę į Lietuvą. Ukrainos, Lietuvos ir Estijos mokiniai užduotis atliko Vilniuje.

Jiems buvo surengta pažintinė programa su gimtadienį švenčiančiu miestu, jie susipažino su gamtamoksliniais tyrimais Vilniaus universitete, įmonės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla.

Dar šešių valstybių mokiniai olimpiadoje dalyvavo nuotoliniu būdu. Pasak renginio bendraautoriaus, Vilniaus universiteto STEAM ugdymo programų vadovo dr. Pauliaus L. Tamošiūno, pandemijoms ir konfliktams izoliuojant tautas, tokie konkursai jauniems talentams yra puikus būdas pamatyti, kad net varžantis galima ir būtina bendradarbiauti siekiant kūrybiškiausio sprendimo mus visus paliečiantiems iššūkiams įveikti. 


  2023-02-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt