Klaipėdietis – tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados „Science Vision“ nugalėtojas

Švietimas

Vasario 13–18 d. gyvai ir nuotoliniu būdu įvykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje „Science Vision“, skirtoje šešiolikmečiams, Lietuvos mokiniai pelnė penkis apdovanojimus, pirmojo laipsnio diplomu apdovanotas Klaipėdos licėjaus mokinys Emilijus Latakas.

Olimpiados dalyviams teko spręsti teorines užduotis ir pritaikyti žinias analizuojant nufilmuotų eksperimentų rezultatus. Dirbdami nuotoliniu būdu mišriose tarptautinėse grupėse, jie per dvi paras sukūrė gamtamokslinį iššūkį analizuojančius filmukus, panaudodami vien tik buityje aptinkamas priemones. Tokio formato kūrybine tarpdalykine užduotimi siekta paskatinti įvairių kultūrų mokinius dalintis idėjomis, suvienyti juos įvairios tematikos aktualiems iššūkiams spręsti. 

Olimpiadą inicijavo UNESCO remiama Ukrainos mažoji mokslo akademija. Kaip teigė akademijos vadovas Oksenas Lisovyi, šiais laikais susivienyti ir palaikyti vieniems kitus, siekiant žinių ir pažangos, yra svarbiau nei bet kada. Ukrainos mažosios mokslo akademijos mokslininkai, norėdami surengti olimpiadą, buvo atvykę į Lietuvą. Ukrainos, Lietuvos ir Estijos mokiniai užduotis atliko Vilniuje.

Jiems buvo surengta pažintinė programa su gimtadienį švenčiančiu miestu, jie susipažino su gamtamoksliniais tyrimais Vilniaus universitete, įmonės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla.

Dar šešių valstybių mokiniai olimpiadoje dalyvavo nuotoliniu būdu. Pasak renginio bendraautoriaus, Vilniaus universiteto STEAM ugdymo programų vadovo dr. Pauliaus L. Tamošiūno, pandemijoms ir konfliktams izoliuojant tautas, tokie konkursai jauniems talentams yra puikus būdas pamatyti, kad net varžantis galima ir būtina bendradarbiauti siekiant kūrybiškiausio sprendimo mus visus paliečiantiems iššūkiams įveikti. 

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Įnauguruoti pirmieji Japonų kalbos centro nariai

Klaipėdoje įvyko vienintelio Vakarų Lietuvoje Japonų kalbos centro pirmųjų narių inauguracijos ceremonija. Renginio dalyviai stebėjo išskirtinius meninius pasirodymus ir unikalią ...
2024-03-14
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos mokiniai kviečiami dalyvauti naujame kino festivalyje

Klaipėdos licėjus kviečia visų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų mokinius atskleisti savo kūrybiškumą ir dalyvauti naujame trumpų filmų festivalyje. Festivalio ...
2024-03-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Už nuopelnus švietimui ir kultūrai įteikti Karalienės Luizės medaliai

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre įvyko jau tradiciniu tapęs, nuo 2013-ųjų organizuojamas renginys – Karalienės Luizės atminimo medalių įteikimo šventė, ...
2024-03-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This