P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas tirs savo taršą (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-02-23


Nors miesto gyventojai seniai skundžiasi tarša, sklindančia iš uoste veikiančių įmonių, jų transporto ir atplaukiančių laivų, uostininkai dažnai tai neigė, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) tik dabar nusprendė pirkti uosto veiklos, laivybos ir transporto emisijų į aplinkos orą įvertinimo paslaugas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Paskelbtame techninių specifikacijų projekte pripažįstama, kad vėluojama:„oro kokybė buvo didžiausias aplinkosaugos prioritetas uostams nuo 2013 m. Europos uostai negali ignoruoti raginimo imtis priemonių, kad oras būtų švaresnis, nesvarbu, kas atsakingas už taršos šaltinį.”

Anksčiau KVJUD nesiėmė vertinti uosto veiklos poveikio aplinkos orui, nors teigia, kad „oro kokybės stebėjimas uostuose padidėjo 15 % nuo 2013 m. ir maždaug du trečdaliai Europos uostų šiuo metu stebi oro taršą kaip aplinkos valdymo dalį”.

Deklaruotas rengiamo viešojo pirkimo tikslas – „įvertinti 2022 metų Klaipėdos uosto veiklos, laivybos ir uosto transporto emisijas į aplinkos orą ir parengti rekomendacijas (priemones) joms mažinti”. Keliamas uždavinys ir įvertinti laivybos išmetamųjų oro teršalų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų (toliau – ŠESD) emisijas į aplinkos orą. Bus sudaromas ir laivų taršos emisijų grafinis žemėlapis, atvaizduojant išmetamuosius teršalus ir jų pasiskirstymas.

Direkcija nori įvertinti ir uosto įmonių vykdomos veiklos emisijas į aplinkos orą”. Bus vertinamos ir emisijos iš uosto transporto jam judant Klaipėdos miesto ribose ir uosto teritorijoje. 

Visų gautų šio tyrimo metu duomenų visuomenė gali ir nesužinoti, nes paskelbtoje dokumentacijoje nėra įrašyta pareiga apie viską informuoti žmones, apsiribojama tik rekomendacija.

Direkcija norėtų, kad perkamos paslaugos būtų suteiktos per 35 savaites nuo sutarties su būsimu rangovu įsigaliojimo dienos.


  2023-02-23

  2 komentarai “Klaipėdos uostas tirs savo taršą”

  1. AvatarA. Vaitkus visada (IP: 188.69.63.132)

   …tvirtino, kad labiausiai Klaipėdą teršia ne Uostas, ne LEZas, o patys klaipėdiečiai su savo lengvosiomis mašinomis. Dadar beliko tai dar kartą patvirtinti.

  2. AvatarCha (IP: 88.119.136.56)

   Galiu nuspėti, paaiškės, kad miestas teršia uostą, nes miesto transporto sukeliama tarša yra tikrai ženkli…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt