P0

Švietimas

Klaipėdos licėjuje – 15 netradicinių minučių karo Ukrainoje metinėms paminėti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-24


Penktadienį pamokos Klaipėdos licėjuje prasidėjo mokiniams ir mokytojams laukiant už mokyklos durų. Tik lygiai 8 val. ryte mokyklos bendruomenei buvo atrakintos durys ir jie pateko į mėlynai-geltonai apšviestas mokyklos erdves. Karo Ukrainoje metines mokiniai paminėjo dovanodami savo talentus.

Mokiniai ir mokytojai šį rytą klausėsi gyvai atliekamos muzikos – pianinu meditacinius Ludovico Einaudi ir Rihards Dubra kūrinius skambino Gabrielė Zinkutė, o  Jokūbas Žvaliauskas atliko improvizaciją, remiantis ukrainietiškų dainų motyvais. Buvo surengtas baleto pasirodymas – šoko mokinės Justė Zvankauskaitė, Bazilė Barkauskaitė ir Uršulė Gaurilovaitė. Šiuolaikinio šokio pasirodymą surengė 9 licėjaus mokinės.

Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, labai svarbu vaikus ugdyti visapusiškai: „Mokykloje mokiniams diegiame vertybes: skatiname suprasti kitokius, užjausti kenčiančius, stokojančius, nepasiturinčius, rūpintis mažiau turinčiais. Todėl su mokiniais būtina kalbėti apie tai, kas jau, deja, metus ir ilgiau vyksta Ukrainoje.“

Kaip teigia akcijos „Kultūra yra šviesa“ sumanytojas ir režisierius Taurūnas Baužas, Klaipėdos licėjus, kaip netradicinio ugdymo įstaiga, pati iš savęs reikalauja įdomių sprendimų ir akcijų: „Ši diena, vasario 24 d., Klaipėdos licėjuje skirta žiauriam, protu nesuvokiamam įvykiui, karui Ukrainoje metinėms paminėti. Siekiau mokinius ir mokytojus padaryti ne pasyviais stebėtojais, o akcijos dalyviais, todėl sukūriau meninį performansą, kurio dalyviai nejučiomis ir tapo patys jį stebintys. Įvyko meninė jungtis tarp jį atliekančio ir jį stebinčio, tarsi dailininkas ir jo portretas. Noriu pasidžiaugti nuostabiais Klaipėdos licėjaus mokiniais, kurie negailėdami nei laiko, nei jėgų, prisidėjo prie šio meninio reginio.“


  2023-02-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt