P0

Kultūra, Svarbu

Laima Vilimienė: „Nėra taip, kaip atrodo iš šono” (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-03-14


Nors jau praėjo beveik pusantro mėnesio, kai Klaipėdos muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė laimėjo Kultūros ministerijos skelbtą konkursą užimti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo pareigas, iki šiol ji teigia nežinanti, kada iš tiesų paliks Klaipėdą.

Prieš antradienį surengtą spaudos konferenciją, skirtą jau šį penktadienį vyksiančiai šokio spektaklio premjerai, L. Vilimienė (dešinėje) sutiko atsakyti į keletą klausimų. Palmiros Mart nuotr.

Kartu A. Vilimienė pripažįsta nesitikinti kaip teatro vadovė sulaukti naujojo Klaipėdos muzikinio teatro pastato atidarymo ir teigia, jog jai nusibodo vienas ir tas pats žurnalistų užduodamas klausimas.

„Ne, nežinau”, – lakoniškai į klausimą, kada žada palikti Klaipėdą, prieš antradienį surengtą spaudos konferenciją, skirtą jau šį penktadienį vyksiančiai šokio spektaklio premjerai, „Atvirai Klaipėdai” sakė ji.

Esą tai priklauso ne tik nuo to, kaip ir kokį sprendimą priims teismas, dabartiniam LNOBT vadovui Jonui Sakalauskui apskundus minėto konkurso rezultatus, bet ir dėl to, kad reikia baigti uostamiestyje pradėtus svarbius projektus.

„Aš ir planavau pirma pabaigti didžiuosius darbus čia, nes yra tikrai labai svarbių darbų, kurių nelabai kam nors galėčiau dabar perduoti”, – sakė vis dar uostamiestyje tebesidarbuojanti teatro vadovė.

Tarp svarbiausių darbų be artėjančių premjerų L. Vilimienė paminėjo investicinį projektą ir 2024-ųjų metų naujojo teatro biudžeto formavimą, patvirtinusi, jog naujo teatro pastato atidarymo ji Klaipėdoje sulaukti nesitiki.

Kartu L. Vilimienę papiktino klausimas apie tai, kaip ji vertina dalies LNOBT kolektyvo narių viešai išsakytą protestą dėl jos paskyrimo vadovauti teatrui ir ar dėl to jai nekils sunkumų bendraujant su kolektyvu.

„Žinokit, man atsibodo tas klausimas, tiesą pasakius. Niekaip nevertinu. Kiekvieną kartą tą patį atsakau – taip, suprantu, buvo emocinė būklė tam tikrų žmonių, šokas arba tiesiog permainų baimė. Kalbėsimės su tais žmonėmis, aiškinsimės, bet kiek žinau, situacija yra nurimusi, visi ramiai dirba ir kadangi šią situaciją žinau giliau ir plačiau iš vidaus, tai tikrai nėra taip, kaip atrodo iš šono”, – teigė ji.

Pasak teatro vadovės, esą tai buvo „dešimties žmonių sukeltas maištas”, o kadangi su panašiomis situacijomis jai tenka susidurti ne pirmą kartą, ji šios situacijos nesureikšmina.

Kartu L. Vilimienė pripažino negirdėjusi, kas galėtų ar norėtų užimti Klaipėdos muzikinio teatro vadovo kėdę, juoba kad pasibaigus visoms formalioms procedūroms, kol bus paskelbtas konkursas, turės būti paskirtas laikinas teatro vadovas.


  2023-03-14

  Vienas komentaras apie “Laima Vilimienė: „Nėra taip, kaip atrodo iš šono””

  1. AvatarOk (IP: 83.179.34.100)

   Bus gerai matyt.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt