P0

Kultūra

Skulptoriai diskutuos ir apie sovietinių paminklų demontavimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-14


Kovo 17-ąją, penktadienį, 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vyks Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuojamas skulptorių forumas.

„Forumo dalyvių, ne vieną kūrinį Klaipėdos miesto viešosioms erdvėms sukūrusių, pripažintų Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos skulptorių aktyvi diskusija, įsiklausymas į atminties ženklų temą, įvietinto meno, visuomenės ir meno bendruomenės bei Klaipėdos miesto skulptūros „mokyklos“ naratyvų refleksijos turėtų sudominti ne vieną menui neabejingą žmogų. Netylant istorikų, teisininkų, archeologų ir paminklosaugininkų svarstymams apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje bei įvykus sovietinių Skulptūrų parko paminklų demontavimui (kalavijų ir karių skulptūrų) norisi šias aktualijas reflektuoti prasmingomis diskusijomis. Naudinga išgirsti pačių skulptorių nuomones apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje ir jų pasiūlymus, kaip galima perorientuoti minėtus atminties ženklus”, – rašoma pranešime.

Anot organizatorių, žinomi skulptoriai pasidalins savo patirtimi ir didžiausiais kūrybiniais iššūkiais, su kuriais susidūrė kurdami skulptūras viešosioms erdvėms.


  2023-03-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt