P0

Svarbu, Švietimas

Naujoji mokykla: dar vienas įspūdingas pabrangimas (8)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-03-15


Klaipėdos savivaldybė pasirašė jau 37 papildomą susitarimą su UAB „Versina“ dėl naujosios mokyklos Senvagės gatvėje statybos.

Šiame susitarime jau numatyta ir nauja statybos darbų pabaigos data.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiame susitarime numatyta, kad statybų pabaiga nukeliama į rugpjūčio 31 dieną – apie ją kalbėta jau senokai, tačiau tokia data iki šiol neatsispindėjo dokumentuose.

Švietimo vidus

Po šio, 37-ojo susitarimo, statybų kaina išaugo nuo 17 459 411,31 iki 18 373 362,12 Eur. Pradinės sandoryje numatytos suma siekė 10 922 993 eurus.

Daugiau nei  vieno milijono vertės papildomi darbai yra susiję su pirminėje sutartyje nenumatytais mokomojo korpuso vėdinimo sistemos bei vėdinimo kanalų įrengimo darbais. Statybos kaštų padidėjimas būtų buvęs dar didesnis, bet atsisakyta kai kurių nevykdomų darbų. 

Savivaldybė 36-ąjį papildomą susitarimą su UAB „Versina“, pagal kurį mokyklos Senvagės gatvėje statyba pabrango nuo 16,8 iki 17,5 milijono eurų, pasirašė šių metų sausio pabaigoje.

Savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Gintaras Dovidaitis 2022 metų spalį prognozavo, kad galutinė rangos sutarties vertė gali padidėti ir iki 18,3 mln. eurų – t. y. beveik 70 procentų nuo pradinėje sutartyje įrašytos kainos. Pasirašius 37-ąjį papildomą susitarimą ši prognozė yra jau viršyta.

Vasarį savivaldybė pasirašė sutartį su Sauliaus Remeikos dizaino studija dėl mokyklos patalpų daiktinės aplinkos projektavimo paslaugos. Ji įvertinta 27,8 tūkst. eurų.

Suplanuota, kad į naująją mokyklą kelsis Tauralaukio progimnazija, kurios dalis moksleivių dabar mokosi ir kitose patalpose. Senasis šios progimnazijos pastatas bus rekonstruojamas ir virs vaikų darželiu.

INFORMACIJA

Mokyklos projektavimo sklypuose Senvagės g. 4 ir 6 konkurse dalyvavo 4 tiekėjai: UAB „A405“; grupė, kurią sudarė UAB „Archko“ ir UAB „Uostamiesčio projektas“; UAB „Viltekta“ ir UAB „Baltic Engineers“. Tiekėjų pasiūlymai įvertinti pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus.  

Laimėjusiu buvo pripažintas UAB „A405“ pasiūlymas ir su ja 2017 m. balandžio 6 d. sudaryta 176 999,98  Eur vertės sutartis. Tačiau konkurso metu vienas iš ekspertų nurodė, kad UAB „Viltekta“, UAB „Baltic Engineers“ ir UAB „A405“ pasiūlymai neatitinka detaliojo plano sprendinių, o kitas nurodė, kad visų keturių tiekėjų pasiūlymai neatitinka konkurso sąlygų. Visgi Savivaldybės sudaryta viešojo pirkimo komisija padarė išvadą, kad visų pasiūlymų techninė informacija atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus. 

Viešųjų pirkimų tarnyba buvo davusi nurodymą nutraukti naujosios mokyklos projektavimo sutartį, tačiau Savivaldybės administracija, kuriai tuo metu vadovavo liberalas Saulius Budinas, jo nepaisė. Dėl to komisijos nariams – Miesto ūkio departamento direktoriui Liudvikui Dūdai, Finansų ir turto departamento direktorei Aldonai Špučienei, Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriui Ričardui Zulcui bei Socialinio reikalų departamento direktorei Audrai Daujotienei buvo pareikšti įspėjimai. Tokias sankcijas šiems tarnautojams paliko ir teismai.


  2023-03-15

  8 komentarai “Naujoji mokykla: dar vienas įspūdingas pabrangimas”

  1. AvatarBrigadininkas (IP: 78.57.238.181)

   УАБ ВЕРШИНА :)))))))) stato mokykla “SENVAGIŲ” gatvei – double FAILas KLP

  2. AvatarKlp (IP: 77.79.58.31)

   Pas mus dykai duoną valgo ir STT ir VST ….

  3. AvatarKlp (IP: 84.15.189.5)

   Kiek tas cirkas dar tesis, kur STT ir kitos institucijos???

  4. AvatarMindaugas (IP: 78.56.183.184)

   Pasirašytas – “NE Jau 37as papildomas susitarimas”, o Dar tik 37as….

  5. AvatarPasiūlymas (IP: 88.118.115.219)

   Gal nebestatykime, kol nauja valdžia neatėjo. O buvusį policijos pastatą Jūros gatvėje turi nupirkti savivaldybė ir ten įrengti naują mokyklą.

   • AvatarAntanas (IP: 84.15.187.55)
   • AvatarAnonimas (IP: 88.118.23.176)

    O gal durnyną ne kuriems…

   • AvatarVacys (IP: 80.3.218.155)

    Jeigu ateis Vaitkus tai ten kapitalinį auditą reikia daryti visur iš eilės. Ir visų tų buvusių parazitų nereikėtų išleisti išvykti iš šalies.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt