P0

Aplinkosauga

Uosto direkcija tęsia tradiciją paminėti Žemės dieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-20


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tęsia jau tradicija tapusį Žemės dienos minėjimą su uostamiesčio moksleiviais. Pirmadienio vidurdienį prie jos pastato suplazdėjo Žemės vėliava, tuo pat metu davusi startą gamtosauginiam forumui, kurio tema šiemet – „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“.

„Labai svarbu, kad kalbėtume apie tai, kiek vartojame ir kaip vartojame, kaip gaminame ir transportuojame savo produkciją, kaip judame keliaudami po pasaulį arba savo kasdienybėje. Pasaulinė žemės diena yra tinkama proga apie tai kalbėti ir pasižadėti keisti savo įpročius, mažinti savo pėdsakus“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Žemės dienos proga Uosto direkcijoje nuo 2012-ųjų organizuojamas 8–12 klasių moksleivių forumas, kasmet nagrinėjantis vis kitas temas. Šiemet pagrindinis dėmesys – Klaipėdos miestui. Anot organizatorių, renginio tikslas – skatinti moksleivius domėtis Klaipėdos miestu, stiprinti jaunosios kartos ekologinę kultūrą bei sugebėjimus geriau pažinti savo gyvenamąją aplinką.

„Mūsų gero gyvenimo sąrašas yra begalinis: į darbą keliaujame automobiliais, atostogauti skrendame lėktuvais, drabužius perkame vieną po kito, negalvodami, ar jų tikrai reikia, maisto produktus apsilankę parduotuvėje kaskart dedame į naują plastikinį pirkinių maišelį. Tačiau dėl gero mūsų gyvenimo, kenčia Žemė. Mes ją gręžiame, išgauname, gaminame ir dar ją apkrauname daiktais, kurie mums tampa nebereikalingi. Daiktais, kurie nesuyra dešimtmečius ar šimtmečius, tad šiandien yra puiki proga jos atsiprašyti, susimąstyti ir pradėti keisti savo įpročius“, – forumo dalyviams sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Gamtosauginiame moksleivių forume „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ pranešimus įvairiomis Klaipėdai aktualiomis gamtosaugos, ekologijos temomis skaitė ir savo įžvalgas apie aplinkosaugines problemas pristatė 15 moksleivių.

Renginį organizavo asociacija „Žalia banga“ kartu su Klaipėdos moksleivių saviraiškos centru ir Uosto direkcija.


  2023-03-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt