P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui – retas ieškinys

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-03-22


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose pradėta nagrinėti reto pobūdžio byla.

Atsakovu joje tapo uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC). Ieškinį jai pareiškė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki teismo nukeliavusi istorija prasidėjo dar pernai rugsėjį, kai VTEK paskelbė, jog po atlikto tyrimo nustatė, kad buvusi Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Šipulskienė pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimus pasibaigus tarnybai. 

Tyrimo metu nustatyta, kad J. Šipulskienė pernai birželį įsidarbino KRATC neišlaukusi vienerių metų po to, kai nustojo eiti pareigas departamente. 

„Dirbdama aplinkosaugininke per paskutinius tarnybos metus ji atliko keturis bendrovės, kurioje vėliau įsidarbino, patikrinimus ir surašė patikrinimo aktus. J. Šipulskienė kreipėsi į VTEK, prašydama taikyti jai individualią išimtį įsidarbinti, tačiau pradėjo dirbti, nesulauksi sprendimo. Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo KRATC direktorei nutraukti darbo sutartį su J. Šipulskiene”, – buvo rašoma VTEK pranešime.  

Visgi KRATC nepaklausė tokio etikos prievaizdų siūlymo, tad institucija kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų bendrovę nutraukti tokią sutartį.  

Bylą nagrinėjančiai teisėjai Marijai Augustinaitei abiejų šalių pasiteiravus apie galimybę šį ginčą baigti taikiai, tiek VTEK Tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Violeta Kosmačaitė, tiek KRATC advokatas Mantas Mikalopas tikino, kad tokios galimybės nėra.  

„Nematome galimybių sudaryti taikos sutartį ar imtis mediacijos, nes negalėjo būti sudaryta tokia darbo sutartis, tarpiniai variantai neįmanomi”, – teigė VTEK atstovė.  

„Tarpinio varianto tikrai nėra. Tai teisės aiškinimo ir taikymo klausimas, o ne faktinių aplinkybių”, – savo ruožtu sakė advokatas.   

Tada jau teisėja konstatavo, kad jos vertinimu byloje atsakove turėtų būti ir pati J. Šipulskienė, ne tik KRATC, bet pats teismas negali jos statuso, tad teisėja pasiūlė VTEK tikslinti ieškinį.   

Pasak V. Kosmačaitės, institucija neprieštarauja tokiai pozicijai ir atitinkamai patikslins ieškinį. Su tuo sutiko ir M. Mikalopas.  

Kitas šios bylos posėdis turėtų vykti balandžio pradžioje.  


  2023-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt