Savivaldybės administracijos vadovą išlydi teigiamu įvertinimu

Politika, Svarbu

Dauguma kadenciją baigiančios miesto Tarybos politikų nusprendė teigiamai įvertinti Savivaldybės administracijos ir jos vadovo Gintaro Neniškio darbą 2022-aisiais.

Gintaras Neniškis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Glaustai pristatydamas savo ataskaitą, su kuria galima susipažinti čia, G. Neniškis pirmiausia dėkojo, kad prieš ketverius metus Taryba patikėjo žmogumi, kuris neturėjo jokios politinės padėties.

„Teko daug išmokti, labai dėkingas už suteiktą patirtį”, – sakė G. Neniškis, kartu dėkojęs Savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie, anot jo, „atlaikė žiaurią kadenciją”, pažymėtą ir Covid-19 pandemija, ir Ukrainos krize.

Kalbėdamas apie konkrečius darbus Savivaldybės administracijos direktorius prisiminė ir miesto Tarybos nariui Vidmantui Dambrauskui duotą pažadą, kad jei sujungus įmones „Gatvių apšvietimas” ir Klaipėdos autobusų parkas gausu blogesnis rezultatas, jis nusiskus plaukus.

„Džiugu, kad to nereikės daryti. Įmonė vienintelė viršijo lūkesčius. Tuo metu kai didžiausiu donoru iki tol buvusi „Klaipėdos energija” dirbo nuostolingai ir pusės milijono į biudžetą jau neįneš”, – sakė G. Neniškis.

Kaip bene didžiausią problemą jis įvardijo tai, kad neturėta mokyklų renovacijų projektų. Čia esą reikėtų investicijų gerokai daugiau, nes „gaisrų gesinimas nėra geriausias variantas”. 

Sulaukęs miesto Tarybos narės Juditos Simonavičiūtės klausimo, kodėl savivaldybė renkasi ilgą bylinėjimosi kelią su daug broko pridariusiais baseino statytojais, o ne pati imasi greičiau viską sutvarkyti, G. Neniškis aiškino, kad koncesininkas – bendrovė Klaipėdos baseinas –  laikosi principinės pozicijos nedėti savo lėšų, o išsireikalauti iš to, kas yra kaltas.

„Kol nėra bendros pozicijos Klaipėdos savivaldybė negali dėti savo lėšų į tokių defektų šalinimą”, – sakė G. Neniškis. 

Atsakydamas į Alinos Velykienės klausimą, kaip gi yra vykdomas įsipareigojimas dėl automobilių stovėjimo vietų Muzikiniam teatrui, direktorius teigė, jog Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požemine automobilių stovėjimo aikštele projektas yra įkeltas derinimui, artimiausiu metu tikimasi skelbti konkursą. Kadangi tokios statybos vyks apie dvejus-trejus metus ieškomi laikini sprendimai – kitą savaitę visos šalys susitiks su Statybos inspekcija. Kol kas kaip laikinas sprendimas regimas vienpusis eismas Danės gatvėje leidžiant vienojo juostoje statyti mašinas įstrižai – taip esą būtų sukurtos 96 vietos. 

Atėjus pasisakymų metui konservatorius Aidas Kaveckis tikino, kad nors ir netrūkdavo atvejų, kai išsiskirdavo pozicijos, G. Neniškis esą buvo geriausias direktorius per pastaruosius aštuonerius metus. Šį jo pareikšimą kai kurios salėje buvusios administracijos darbuotojos palydėjo garsiais plojimais. 

Tuo metu A. Velykienė laikėsi priešingos pozicijos – esą gyventojų problemos buvo užribyje. Jos kolega Saulius Budinas pasigedo gyventojų nuomonių tyrimų. Tuo metu Nina Puteikienė savo ruožtu rėžė pretenzijas dėl esą prastos būklės viešojo transporto. 

Apibendrindamas kadenciją baigiantis meras Vytautas Grubliauskas teigė, jog laikmetis buvo nelengvas, iššūkių daug. 

G. Neniškio pristatytai ataskaitai pritarė 20 politikų, keturi susilaikė, prieš balsavo tik N. Puteikienė ir Jurijus Šeršniovas. 

Vėliau Taryba priėmė ir sprendimą atleisti G. Neniškį bei jo pavaduotojus Astą Dirgėlienę ir Andrių Dobranskį nuo tada, kai į pirmą posėdį susirinks naujoji Taryba. Preliminariai tai turėtų vykti balandžio 20-ąją. 

Žinia, iki paskyrimo į šias pareigas G. Neniškis vadovavo savivaldybės VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) ir iš šių pareigų buvo tik atšauktas mero sprendimu. Tad visus šiuos ketverius metus KKT turėjo tik laikinąjį vadovą – Andrių Samuilovą. 

G. Neniškis po posėdžio „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad norėtų grįžti į ankstesnes pareigas – tokį sprendimą gali priimti tiek V. Grubliauskas, tiek jau prisiekęs ir mero pareigas pradėjęs eiti Arvydas Vaitkus. 

Pastarasis „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad nesiruošia kvestionuoti atitinkamų susitarimų jei jie buvo. Tuo metu V. Grubliauskas teigė, jog jei G. Neniškis pareikš tokį norą, tada ir bus sprendžiama, kas ir kada turėtų jį sugrąžinti vadovauti KKT. 

18 Comments

 1. Jonas

  Tai atidirbinėjo maromai iš anksto Vaitkui ir išsaugojo kėdutę 4 metus.Šiaip akivaizdžiai per daug vadovų KKT ,jei tiek metų veikla buvo ir be jo?

  Reply
 2. Petrutė

  Poo pati geriausia administracijz kokia kada buvo Klaipėdoje daug vietų pagražėjo atsinaujimo parkai gstvės pagaliau nukelti okupantų balvonai

  Reply
  • Petrutei ar Petriukui

   Tikra Petrutė. Mokyklą plovė 4 metus. Krepšio profesionalus parėmė iš mokesčių. Visi ištrinkeliuoti parkai ir skverai kainavo daugiau, nes konservai buvo labai alkani.

 3. Jonas

  Pagaliau.Labai prastas vadovas, be kultūros, dar niekada taip nebuvo sunku dirbti tik savai chebrytei buvo palankus, kerštingas, nevertino sąžiningai dirbančių … pataikūnams buvo gerai…

  Reply
 4. Ratas

  Uraaa

  Reply
 5. Džiaugiuos

  Kaip gerai, kad jo nebebus savivaldybėj!

  Reply
 6. Vova and Co

  Kokia liudna Charia………

  Reply
 7. T

  Visiškas niekas, didesnio nevykėlio savivaldybė neturėjo, tiesiog Grubliausko neveiksnumo simbolis!

  Reply
 8. Pensininkas.

  Dievas visus mato ir visiems atlygins pagal nuopelnus.

  Reply
 9. Neniškio darbai

  Iškirto miesto medžius.
  Miesta pavertė į šiukšlyna panašu. Įpač Po Projekto Rumpiškės kvartalas, kai smarvės ir dulkių etalonas.
  Dievė apsaugok nuo tokiu neniškių.

  Reply
  • mažaraščiui

   Neniškio darbų nevertinsiu, bet tavo mažaraštystė akis bado. Gėdos turėtum tiek klaidų daryti!

  • Husky

   Rašyti išmok prieš reikšdamas savo nuomonę,atsilikėli.

  • Eik eik, vargšiuk tu :)

   Gyvenu Rumpiškės rajone, viskas tik pagražėjo, parkavimo vietų padaugėjo ir smirdi tik tos pačios mašinos, kurios važiavo ir važiuoja pro šalį Sausio 15-osios gatve.

 10. Nuomonė

  Nevykęs buvo direktorius.

  Reply
 11. .

  Gaila kad tarybos nariams nereikia ataskaitų rinkėjams pateikti, o tai būtų ištisi nuliai . Silpniausia kadencija nuo Nepriklausomybės.

  Reply
 12. klaipėdiškė

  visus tuos metus žinojome, jog Neniškis laiko sau rezervuotą darbo vietą. Ar tai skaidru, atvira, kaip dabar madoj vis kartoti? Ir pagaliau -sąžininga?

  Reply
  • Taip

   Čia klasika, kaip dalijamos šiltos vietelės

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Prioritetas - ne kapitaliniam gatvių remontui, o paprastam taisymui

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Jono Sąlygos paieškos savivaldybei kainavo 4235 eurus*

Už tai, kad prisikviestų žinomą mediką Joną Sąlygą vadovauti Klaipėdos miesto poliklinikai, savivaldybė sumokėjo 4235 eurus. Tiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This