P0

Kultūra

„Auksiniai scenos kryžiai“ – ir Klaipėdos kūrėjams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-26


Sekmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vykusios „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijos metu pagerbti geriausi praėjusių metų teatro pastatymai ir jų kūrėjai. Tarp laimėtojų netrūko ir klaipėdiečių bei uostamiestyje sukurtų darbų.

Už dramaturgiją spektakliams „Miškelis“ (Klaipėdos jaunimo teatras) ir „Jauno žmogaus memuarai“ (Valstybinis jaunimo teatras) apdovanotas Mindaugas Nastaravičius.

Pirmą kartą įteiktą socialinio rezonanso apdovanojimą laimėjo spektaklis „Nemiga” (kūrėjai – prodiuserė Goda Giedraitytė, garso menininkas Donatas Bielkauskas, Yana Shliabanska ir Mariya Salo iš Ukrainos).

Tomo Vinicko (ELTA) nuotr.

Geriausiu jaunimo ir vaikų spektakliu paskelbtas Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Tunelis“.

Kryžių už videografiją ir šviesų dizainą laimėjo Andrius Stasiulis už šviesų dizainą spektakliams „Indigo. Das Schliemann Project“ (Šeiko šokio teatras) ir „Dona Kichotė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Scenografijos kategorijoje „Auksinį scenos kryžių“ laimėjo Sigita Šimkūnaitė ir Sandra Straukaitė. Jos apdovanotos už scenografiją ir kostiumų dizainą spektakliams „Edžio pabaiga“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir „Indigo. Das Schliemann Project“ (Šeiko šokio teatras).

Apdovanojimas už geriausią 2022 m. choreografiją įteiktas Agnijai Šeiko (už šokio spektaklio „Indigo. Das Schliemann Project“ choreografiją).

Tomo Vinicko (ELTA) nuotr.

Geriausias soliste paskelbta Gunta Gelgotė už Julijos vaidmenį operoje „Lokys“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Geriausia aktore pripažinta Digna Kulionytė.

Tomo Vinicko (ELTA) nuotr.

„Auksinį scenos kryžių“ aktorė gavo už Mašos vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ (OKT / Vilniaus miesto teatras) ir tyrinėtojos Dignos, Yoko Ono vaidmenis spektaklyje „Lost Lost Lost“ (Klaipėdos dramos teatras).


  2023-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt