P0

Kriminalai ir nelaimės

Moterų konfliktą nagrinės ir apeliacinė instancija (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-03-29


Nors pirmos instancijos teismas išteisino palangiškę Gintarę Albrechtienę dėl smurto prieš buvusią žurnalistę, klaipėdietę Rasą Pangonienę, teismų karuselė tęsis toliau, mat nukentėjusioji minėtą nuosprendį apskundė. Jį taip pat apskundė ir prokuroras. Abiejų skundų autoriai prašo G. Albrechtienę nuteisti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Konfliktas, atvedęs dvi moteris iki teismo, kilo dar 2021 m. gruodį dėl to, jog G. Albrechtienė buvo nepatenkinta tuo, kaip esą R. Pangonienė prižiūri jos senyvo amžiaus uošvius. Dėl to tarp moterų kilo žodinis konfliktas, kurio metu, pasak R. Pangonienės, su uošviais pati nesutarianti marti ją ėmė stumdyti bei apspardė.

R. Pangonienė dėl smurto kreipėsi į policiją, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo.

Tuoj po įvykio apklausiant ,,Body“ kameromis prižiūrėtos moters uošvį, pastarasis policijai patvirtino matęs, kaip jo marti stumdė Rasą, tuo metu, ką kalbėjo senyva anyta, įraše beveik negirdėti. Šiuos parodymus iš dalies patvirtino ir policijos pareigūnai.

Tačiau teismas, išteisindamas G. Albrechtienę, rėmėsi ne minėtomis tuoj po įvykio ,,Body” kameromis užfiksuotomis liudytojų apklausomis, o apklausa, kuri buvo atlikta praėjus 3 mėnesiams po įvykio pas ikiteisminio tyrimo tyrėją. Šios apklausos metu garbaus amžiaus bei įvairių ligų kamuojami sutuoktiniai jau davė kitokius parodymus, teigė neprisimeną įvykio.

Apeliacinės instancijos posėdis šioje byloje Klaipėdos apygardos teisme yra numatytas jau šį ketvirtadienį, tačiau R. Pangonienė susirgo.

Jos gynėjas Linas Kiaurakis prašys dėl to teismo posėdį atidėti, kadangi R. Pangonienė nori jame pati dalyvauti, mat yra įsitikinusi, jog Palangos teismo rūmai iki galo neįsigilino į visas bylos aplinkybes ir priėmė nemotyvuotą nuosprendį.

,,Teismui išsiunčiau visus raštus, kad yra R. Pangonienės skundas, ji nori dalyvauti teismo posėdyje, bet susirgo, prašau paskirti kitą posėdžio datą, bet kol kas atsakymo negavau”, – trečiadienį po pietų ,,Atvirai Klaipėdai” sakė L. Kiaurakis.

Advokato teigimu, jo ginamoji skunde apeliacinės instancijos prašo atnaujinti įrodymų tyrimą, taip pat paskirti policijos pareigūnų ,,Body“ kamera fiksuoto vaizdo įrašo fonoskopinę ekspertizę, o G. Albrechtienę nuteisti bei priteisti turtinę ir neturtinę žalą, taip pat ir atstovavimo bei procesines išlaidas.


  2023-03-29

  Vienas komentaras apie “Moterų konfliktą nagrinės ir apeliacinė instancija”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.210.124)

   Jei moteriškē dirba slaugytoja ,tai turētu mokēti neprovokoti konfliktu.Labai negražu ir nekultūringa moteriškēm susipešt kaip viščiukams,žemas išprūsimo lygis.Augusios moteris elgiasi kaip maži vaikai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt