P0

Mums rašo

Mintys, pakeltos nuo šlapio kelio

Atvira Klaipėda

Kęstutis Grubliauskas
2023-03-31


Neseniai žiūrėjau filmą, kaip praeito amžiaus septynioliktųjų metų revoliucinis matrosas gavęs valdžios mandatą, su atkištu mauzeriu vykdo teisingumą. Pastatęs prie sienos piliečius klausia: „Jūs už raudonuosius ar baltuosius”. Tuos kurie iš baimės pakeitė spalvą, pašlovino naują valdžią, naują tvarką, apspjaudė, pasityčiojo, bet paleido. Tie kas savęs neišdavė – kulka į kaktą. Beje, tame filme pakeitusių spalvą buvo daugiau. O kaip buvo/yra gyvenime?

Nuo to laikotarpio praėjo daugiau nei šimtas metų, bet panašu, kad septynioliktųjų matrosai sugrįžta. Dabar jie užima įvairius postus, vietoje mauzerio turi pinigų, internetą, laiko save nuomonės formuotojais, visuomeninikais, turi savo asmeninę „Hyde Park bačką” kalbom rėžti, valdžios „mandatą ” ir stato prie „sienos ar tanko” visus kurie jiems nepatinka.

Gaila, bet vis dažniau tokiais matrosais tampa tie, su kuriais visai neseniai sėdėjome viename suole, vaišinomės prie vieno stalo ir eiliniai praeiviai kuriems tiesiog linksma būti matrosais.

Tam procesui apibūdinti, manau, tiktų truputį pakeista grupės „Antis” daina: „Paklausyk, paklausyk ar girdi – virtualiniai matrosai atrieda , atidunda”.

Ar girdite, gerbiamieji? Neabejoju , kad ne tik girdite, bet ir bijote šiuolaikinių matrosų.


  2023-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt