P0

Transportas

FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangoje nusileidusio lėktuvo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-05


LRT paskelbus apie apie Danijoje registruoto orlaivio, nusileidusio Palangos oro uoste, ketinimus skristi į Rusijos Federaciją ir galimą tarptautinių sankcijų apėjimo schemą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kovo 16 d. Danijoje registruotas orlaivis, kurį pilotavo Rusijos pilietybę bei leidimą gyventi Lietuvoje turintis asmuo, į Palangos oro uostą atskrido iš Švedijos. Lėktuvui nusileidus Palangos oro uoste ir pilotui paprašius antžeminio aptarnavimo, paaiškėjo, kad šis planuoja skristi į Pskovo oro uostą, esantį Rusijos Federacijoje. Įvertinusios aplinkybes, civilinę aviaciją prižiūrinčios institucijos uždraudė orlaiviui pakilti. Šiuo metu lėktuvas stovi Palangos oro uoste.

ES Reglamentas draudžia suteikti leidimą tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos visiems (ir privatiems) Rusijos oro vežėjams, Rusijoje registruotiems orlaiviams, orlaiviams, neregistruotiems Rusijoje bei priklausantiems, užsakytiems ar kitaip kontroliuojamiems Rusijos fizinių ar juridinių asmenų.

Už Lietuvoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų pažeidimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą. Griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.


  2023-04-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt