Kovą labiausiai brango drabužiai ir avalynė, pigo šilumos energija ir dujos (1)

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-11

2023 m. kovą, palyginti su vasariu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos šalyje padidėjo 0,5 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo drabužių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, daržovių, avalynės, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, mėsos ir jos produktų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, nuotekų rinkimo paslaugų, tabako gaminių kainų padidėjimas bei šilumos energijos, degalų ir tepalų kainų sumažėjimas, praneša Valstybės duomenų agentūra.

Kovą drabužiai pabrango 5,8 proc., avalynė – 4,7 proc. Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Jos duomenimis, vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,4 proc., paslaugų – 0,8 proc.

Kovą, palyginti su vasariu, dėl naujų pavasario sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,5 proc. Drabužiai pabrango 5,8 proc., avalynė – 4,7 proc., avalynės taisymas – 1,3 proc.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,5 proc. Labiausiai pabrango kūdikių maistas, druska, prieskoniai ir kulinarinės žolelės, alyvuogių aliejus, jautiena ir veršiena, gaivieji gėrimai, bet atpigo šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės, sviestas, kitas valgomasis aliejus, varškė, grietinė.

Taip pat kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo svogūnų, saldžiųjų paprikų, melionų, šilauogių, mangų, pomidorų, bet sumažėjo žiedinių kopūstų, greipfrutų, mandarinų, vynuogių, avokadų kainos.

Įvairių prekių ir paslaugų grupės kainų pokytį (kainos padidėjo 1,9 proc.) nulėmė kitų asmens priežiūros prekių (5,7 proc.), asmens higienos reikmenų (4,9 proc.) ir kosmetikos priemonių (4,6 proc.) kainų padidėjimas.

Poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,1 proc. Žaislai ir šventiniai reikmenys pabrango 5,3 proc., atostogų išvykos – 2,6 proc., produktai gyvūnams augintiniams – 2,4 proc., bet informacijos apdorojimo įrenginių reikmenys atpigo 3,1 proc.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,4 proc. Daugiausia sumažėjo šilumos energijos (9,8 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (1,8 proc.), kietojo kuro (0,9 proc.), bet padidėjo nuotekų rinkimo paslaugų (5,5 proc.), vandentiekos (4,1 proc.), būsto priežiūros ir remonto paslaugų (1,1 proc.) kainos.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Kovą labiausiai brango drabužiai ir avalynė, pigo šilumos energija ir dujos” komentarų : 1

  1. Antanas parašė:

    Na, nežinojau, o kam ir kurioje vietoje pigo šiluma ir dujos? Gal tiems, kurie šiltesnį rūbą užsivilko. Ir toliau mokame už energijos persiuntimą, kas, kam ir kodėl tą energiją siunčia? Vis einu į paštomatą, o to siuntinio vis nėra. Konservų sukurti „nepriklausomi tiekėjai” „mauna kelnes ant šventoriaus per pačias šventas mišias”. (Respublik).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Saugus maistas, pasibaigus jo galiojimo laikui: ką būtina žinoti vartotojams

Lietuvoje bendrai (apimant didmeninę ir mažmeninę prekybą, gamybą, viešąjį maitinimą ir namų ūkius) išmetamų maisto atliekų kiekiai siekia beveik 400 ...
2024-01-10
Skaityti daugiau

ELTA

Liepą kainos mažėjo

Išankstinis mėnesinis (2023 m. liepą, palyginti su birželiu) vartotojų kainų pokytis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), sudaro -0,3 ...
2023-07-27
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Jūros šventės mugė: išaugusios nuomos kainos pabrangino ir gaminius

Vieni į Jūros šventę susirenka pasivaikščioti miesto gatvėmis, kiti – sudalyvauti nemokamuose renginiuose, tačiau yra ir tokių, kurie laukia kasmetinės ...
2023-07-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This