P0

Uostas ir jūra

Vandenilio gamybai uoste – aukštas aplinkosaugos barjeras (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-04-14


Aplinkos apsaugos agentūra nurodė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, kad norint gaminti vandenilį krantinėje, Nemuno g. 8A, išpilstyti jį į autotransporto priemones ir vandeniliu varomus laivus, yra būtina atlikti visas poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūras.

Uosto direkcija pati kreipėsi į šią agentūrą su paklausimu dėl tokiai veiklai reikalingų procedūrų ir jų trukmės. Gavusi atsakymą direkcija rengiasi pirkti šio objekto PAV paslaugas. 

Aplinkos apsaugos agentūras konstatavo, kad „tokia veikla atitinka PAV įstatymo 1 priedo 6.2. punktą: „neorganinių cheminių medžiagų gamyba pramoniniu mastu naudojant cheminės konversijos procesus”. Todėl PAV esą` yra būtinas. 

Dar 2021-ųjų gegužę Uosto direkcija skelbė, kad prisijungė prie Lietuvos vandenilio platformos.

„Pažangios technologijos jau dabar diktuoja ateities sprendimus dėl alternatyvių degalų panaudojimo. Klaipėdos uostas, orientuodamasis į inovatyvias technologijas, ateityje galėtų pritaikyti alternatyviausias degalų rūšis, vandenilio technologijas – taip pat. Įsiliejome į Lietuvos vandenilio platformą, siekdami prisidėti prie ateities susisiekimo politikos. Ši platforma apima ne tik energetikos, bet ir pramonės, transporto ir kitus sektorius“, – tada pranešime cituotas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

INFORMACIJA

Lietuvos vandenilio platforma Lietuvos energetikos ministerijos įkurta 2020-ųjų pabaigoje. Jai priklauso Susisiekimo ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Vandenilio energetikos asociacija ir kitos organizacijos bei įmonės.

Europos Sąjungos (ES) Vandenilio strategijoje konstatuojama, kad vandenilis, pagamintas iš atsinaujinančių energijos išteklių, bus ypač svarbus iki 2050 m. siekiant ES klimatui neutralios ekonomikos. ES Vandenilio strategijoje taip pat numatyta siekti integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energijos gamybos ir pastatų sektorius visoje Europoje.


  2023-04-14

  2 komentarai “Vandenilio gamybai uoste – aukštas aplinkosaugos barjeras”

  1. AvatarURA ! (IP: 88.119.41.247)

   Šaunuolis Vaitkus tuoj nuims visus barjerus ir uostas suklestės ! Ura!

  2. Avatark. (IP: 86.100.176.136)

   Kaip dar uostas norėtų pakenkti Klaipėdai / parizikuoti klaipėdiečių sveikata? Gal sodrinkim uraną Klaipėdoje, m? Pinigai juk svarbiausia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt