Pirmasis šiemetinis kruizinis laivas Klaipėdoje turėjo ir svarbią užduotį

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-21

Penktadienio rytą į Klaipėdos uostą įplaukęs laivas „Hamburg“ kaip ir prieš metus atidarė Klaipėdos kruizinių laivų sezoną. Su Bahamų vėliava plaukiojantis laivas daugiausia atplukdė vokiečių turistų.

Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Šiemet Klaipėdos uostą turėtų aplankyti 44 kruiziniai laivai – buvo tikimasi apie 60 laivų.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier teigia, kad Baltijos jūros regione laivyba kruiziniais laivais yra sumažėjusi net tris kartus.

„Didieji Baltijos jūros uostai Talinas, Helsinkis, Stokholmas iki pandemijos ir iki karo turėjo po 300 kruizinių laivų per sezoną o šiais metais jų bus nuo 90 iki 120“, – sakė K. Gontier.

Pasak jos, laivai registruojasi iš anksto, Uosto direkcijoje svetainėje galima pamatyti, kokie kruiziniai laivai žada atplaukti per ateinančius 3 metus, tačiau situacija šioje industrijoje gali keistis dėl geopolitinių sąlygų. 

Uosto direkcija dalyvauja įvairiose tarptautinėse parodose, kuriose susitinka su kruizinių laivų kompanijų atstovais.

„Konferencijų metu mes pristatome regiono patrauklumą, lankytinas vietas, bet tuo pačiu pabrėžiame, kad Klaipėdos uostas gali priimti bet kokio dydžio laivus“, – teigė K. Gontier.

Klaipėdos valstybinio uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gountier. Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Apie turistų baimę atvykti į Lietuvą kalbėjo Klaipėdos turizmo informacijos vadovė Romena Savickienė. Pasak jos, pandemija buvo stiprus smūgis turizmui, ne išimtis ir karas Ukrainoje. Agresija rytuose turėjo įtakos laivų sumažėjimui Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

„Mes esame ne sostinė ir mažesnis miestas, todėl sunku konkuruoti su kitais Baltijos uostais. Tačiau tiek uostas, tiek miestas deda didžiules pastangas, kad pritrauktų turistus“, – sakė R. Savickienė.

Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė. Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Pasak R. Savickienės, tendencija yra, kad daugiausiai Klaipėda sulaukia vokiečių turistų: „Kai atvyksta kokie 2000 žmonių, tai laive yra daugiau negu 30 tautybių žmonių. Bet, žinoma, daugiausia vokiečiai”.

„Hamburg“ tapo ne tik pirmuoju šio sezono kruiziniu laivu, bet ir pirmuoju, kuriam išbandytas naujas nuotekų surinkimo metodas. Iki šiol Klaipėdos uostas nuotekas iš kruizinių laivų surinkdavo baržomis, tačiau pagal naujus reikalavimus toks surinkimo būdas yra nebetinkamas. Uosto kapitonas Vladas Motiejūnas, tikino, kad nuotekų surinkimas naudojant žarnas bus efektyvesnis ir pigesnis.

„Kadangi susidaro didžiuliai kiekiai nuotekų, tai buvo nuspręsta laivo nuotekas pajungti tiesiogiai į miesto vandentiekio sistemą. Šis procesas bus pigesnis, nes galima neribotą kiekį nuotekų paimti iš laivo“, – sakė kapitonas.

Jeigu viskas vyks pagal planą, kitą mėnesį uostamiestis turėtų sulaukti 6 kruizinių laivų. Pats didžiausias laivas – 295 metrų ilgio „Mein Schiff 6“ – Klaipėdą aplankys net tris kartus – birželio 26 d., liepos 20 d. ir rugpjūčio 3 d.

Kruizinių laivų sezoną turėtų užbaigti laivas „Silver Dawn“, atplauksiantis rugsėjo 17 d. 

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Naktimis visus metus gabens didelių gabaritų detales

„Ignitis renewables“ gabena dideles vėjo elektrinių dalis iš Klaipėdos uosto į Kelmės rajoną, kur vysto didžiausią sausumos vėjo elektrinių parką ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Iš uosto akvatorijos iškastą gruntą bus galima panaudoti uosto infrastruktūrai plėsti

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakeitė Grunto kasimo jūrų ir jūrų uostų akvatorijose ir iškasto grunto šalinimo taisykles, kuriomis papildė galimus ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Italijos ambasadorius susipažino su uostu

Nuo sausio pabaigos Italijos ambasadoriaus pareigas Lietuvoje einantis Emanuele de Maigret atvyko susipažinti su Klaipėdos uostu. Per pastaruosius 20 metų ...
2024-04-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This