P0

Miestas, Svarbu

Geriausia pripažinta minimalistinė sovietinio karių memorialo sutvarkymo idėja (13)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-10


Klaipėdos savivaldybė paskelbė supaprastinto Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo projekto idėjos konkurso preliminarią eilę.

Konkursui, kaip sutvarkyti šalia S. Daukanto gatvės esančią erdvę, buvo pateikti šeši projekto idėjos pasiūlymai. Konkurso projektų vertinimo komisijos sprendimu vienas iš pateiktų projekto pasiūlymų, pavadintas FHV0409, buvo nevertintas. Komisijos nuomone, šio projekto teikėjai aiškinamajame rašte nurodydami vizualizacijų autorius pažeidė konkurso sąlygų reikalavimą dėl anonimiškumo.

Pirmą vietą (94,17 balų iš 100 galimų) komisiją skyrė projektui NAU2023 (autoriai Ramūnas Amšiejus ir Mantė Černiūtė-Amšiejienė).

Jie siūlo erdvę integruoti į bendrą „Skulptūrų parko audinį”. Įgyvendinant autorių idėją būtų gausinamas žaliųjų zonų plotas ir sodinama daugiau naujų medžių, išsaugomos akmeninės lentos su pavardėmis ir jomis pažymima palaidojimų vieta, bet atsisakoma erdvę ribojančių betoninių sienučių, įrengiami nauji pėsčiųjų takeliai.

Antra vieta (76,67 balų) skirta projektui SSS2023 (Adomas Skiezgelas, Edmundas Pilvelis, Eglė Vainoriūtė, Tadas Sviderskas).

Trečia vieta (72,5 balų) atiteko projektui KLP0700 (Vainius Pilkauskas, Lukas Kavaliauskas, Rasa Pilkauskaitė).

Ketvirtoje vietoje (53,33 balų) liko projektas KNT1724 (Gediminas Petrauskas).

Penkta vieta (40,01 balų) skirta projektui AAA4321 (autoriai Justina Muliuolytė, Tadas Jonauskis, Lukas Kulikauskas, Jūratė Volkavičiūtė, Filip Munch Bak).

Idėjas vertinusią komisiją sudarė Marijus Mockus, Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. architektas (komisijos pirmininkas), Vitalijus Juška, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas, skulptorius Algirdas Bosas, architektai Laimonas Bogušas ir Tadas Balčiūnas bei istorikas Zigmas Vitkus.

Anot savivaldybės, šiuo metu toliau vyksta viešojo pirkimo procedūros – tikrinama, ar nėra pagrindo dalyvius pašalinti iš konkurso, ar jie atitinka kvalifikacijos reikalavimams.

Galutinė eilė ir konkurso laimėtojas bus paskelbti atlikus viešųjų pirkimų procedūras. Su juo savivaldybė turėtų pasirašyti sutartį dėl techninio projekto parengimo.

Konkursą organizavo Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija, už tai iš savivaldybės gavusi 10 tūkst. eurų.

Projekto konkurso pirmąsias 3 vietas užėmusius dalyvius buvo numatyta apdovanoti piniginiais prizais (premijomis): I vieta – 8000 eurų, II vieta – 5000 eurų, III vieta – 3000 eurų.


  2023-05-10

  13 komentarai “Geriausia pripažinta minimalistinė sovietinio karių memorialo sutvarkymo idėja”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.41.50)

   O grynai tipinis taip keikiamo “sovietmečio” vertas požiūris – viską sunaikinti. Ir iš to dar kuo riebesnius Otkatus gauti…

  2. AvatarLinas (IP: 90.131.43.89)

   Teisingai, žolytė, pėsčiūjų takai

  3. AvatarEk (IP: 78.57.249.93)

   Sveikinu ir džiaugiuosi dėl SKONINGO, estetinio sprendimo. Kukli ramybes vieta – kokia ir priklauso buti ramybes vieta.
   Aciu Mantei ir Ramunui – lauksim daugiau vakarietisku pasiulymu miestui.

  4. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   Nėr ko čia labai išlaidauti- integruoti į šalia atnaujinamą Skulptūrų parką, ir tiek. Sutvarkyti takai, apšvietimas įrengtas, ko čia betrūksta. Galėtų Artūras parengti reportažą apie atnaujinamą Skulptūrų parką. Įdomu, kokie pokyčiai, pabaigos link?

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Galiu trumpai aprašyti neigiamus aspektus : 1. tyliai “dingo” krepšinio aikštelė, buvusi prie Udovickio namo ir Šakalienės šiukšlyno, 2. mano nuomone , šalutinių takelių perteklius, nes kaip jau įprasta, reikėjo kuo daugiau lėšų išleisti betonui; 3. Nebėra įstrižo
    ištisinio praėjimo nuo Tautų kultūrų centro iki S. Daukanto g. , .t.y. reikės eiti kampu. Beje, lygiai toks pats hipsterių suprojektuotas nepatogus kampas yra atsiradęs ir Danės skvere ,kur nebegalima skersai eiti į Karoso g. Pasirodo, kad sovietų laikais projektuotojai buvo nuovokesni ir praktiškesni, nei dabartiniai gražių paveiksliukų ir spalvingų vizualizacijų rengėjai.

  5. AvatarAsta (IP: 86.38.72.236)

   Palikite betonines sienas. Nugriausit už brangiai, paskui pasigesit ir statysit prastą už labai brangiai. Tokių sienų šiandieniniai hipsteriai net pasitrūkčiodami nepastatytų.
   p.s. šaškių lauką ir darželinukas nupieštų, tam konkurso skelbti nereikia.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    o kam jums tos betonines sienos, bijote, kad numireliai nepabegtu? Gal dar spygliuota viela apvynioti?

   • AvatarEžiui (IP: 78.63.37.48)

    Ežiui kažkas užlipo ant galvelės. Betoninės sienos demontavimas bus brangiausia darbų dalis.

  6. AvatarNa (IP: 88.119.156.187)

   dabar aišku kas mieste demonstruoja madą kiekvieną suoliuką “papuošti” šiukšliadėže. Na nejau Amšiejai nesupranta, kad sėdėti prie šiukšlių dėžių nėra labai malonu ir net higieniška -sovietija. Dar vizulkėje semkų pabėrė balandžiams – P…..c. O gal būtų galima šiukšlę 20-30 metrų panešėti ? Ar namie jūs taip pat šiukšlių kibirą laikote prie fotelio? O šiaip , kad daugiau medžių, atsisakoma visokių memorialkultinių sienelių tai labai gerai. Antkapiai apžels ir koloradai galės ieškoti.

  7. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Palikite tas betoninės sienas ir darbai kainuos 5 kartus pigiau. Palei memorialinę sienelę ir tas betoninės sienas reikėtų iškloti vidutinio pločio taką su vienpusio judėjimo žymėjimu/ženklu , kad kuo mažiau koloradų į krūvą rinktųsi Pergalės dieną. O dabar prašau man 9000 EUR premiją už idėją ir lėšų sutaupymą.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    dalyvaukit konkurse 😉 bet juk nedalyvausite, nes per sunku 🙂

  8. AvatarAnonimas (IP: 78.60.175.189)

   Kaip tai iš vis galima pavadinti projektu 😂

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    projèktas [lot. projectus — mestas į priekį]:
    1. iš anksto parengta dokumentacija, pagal kurią numatytą objektą galima pagaminti, pastatyti, patobulinti, suremontuoti;
    2. parengtinis, numatomasis, negalutinis kurio nors akto arba dokumento tekstas;
    3. planas, sumanymas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt