P0

Verslas

„Lavango Engineering“ didina apsukas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-11


Klaipėdoje veikianti maisto pramonės įrenginių projektavimu ir gamyba užsiimanti Lietuvos kapitalo įmonė „Lavango Engineering“ praėjusiais metais padidino pajamas daugiau nei 20 proc., išplėtė gamybos patalpas 70 proc., padidino darbuotojų skaičių 16 proc., o veiklos žemėlapį papildė naujomis valstybėmis bei sustiprino jau turimas pozicijas Vakarų Europos eksporto rinkose.

Pasak įmonės pranešimo, dar vienas svarbus pokytis – įmonė sutelkė jėgas į subrangos paslaugas.

„Sudėtingi stipraus augimo metai”, – taip 2022-uosius įvardija įmonės vadovas Vygantas Srėbalius ir sako, kad būtent iššūkių diktuojamomis sąlygomis ir pavyko optimizuoti procesus bei išsigryninti bendrovės vertybes.

Praėjusiais metais 50 proc. visos „Lavango Engineering“ įmonės apyvartos buvo sugeneruota Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o pagrindinė eksporto rinka 2022 m., kaip ir 2021 m., išliko Skandinavija.

2022 m. bendrovė veiklą pradėjo dviejose naujose valstybėse – Olandijoje ir Ukrainoje. Taip pat pavyko labiau sustiprinti pozicijas Prancūzijos bei Vokietijos eksporto rinkose, kur pamatai buvo dedami nuo 2021-ųjų.

Metams įsibėgėjus įmonė prasiplėtė ne tik geografiškai, bet ir fiziškai, vasarą padidindama gamyklos esančios Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) patalpas. Atvertas naujas gamybos cechas beveik 70 proc. išplėtė gamybos patalpas:nuo 1000 kv. m. iki 3000 kv. m. Į šį projektą bendrovė investavo daugiau nei 2 mln. eurų. Naujajame surinkimo ceche buvo padidinti esminiams gamybos darbams reikalingi plotai, praplėstos suvirinimo darbų vietos bei išaugo įrenginių gamybos įrangos kiekis bei įvairovė. Daugiausia investicijų – apie 0,5 mln., pareikalavo naujasis vamzdžių ir profilių pjovimo lazeris, kuris pasižymi itin dideliu tikslumu ir greičiu.

„Dėl to jau šiemet paspartėjo ir palengvėjo projektų, kuriuose reikalingi vamzdžiai, vystymas. Be to, turėdami savo įrankį klientams galime pasiūlyti geresnę šių paslaugų kainą. O kalbant apie šiuos metus, netrukus ketiname įsigyti automatines metalo lenkimo stakles, kurios atlieka procesus, nuskaičiusios mūsų inžinierių CAD programomis rengtus brėžinius. Čia puikus pavyzdys, kad klientams siūlydami automatizaciją, nepamirštame jos pritaikyti sau“, – teigia V. Srėbalius.

Verslo straipsnių visus kompas

Vykdomoje gamyklos veikloje įgyvendinama energijos efektyvumo ir tvarumo praktika, naudojant 100 proc. žalią elektros energiją.

Dar viena sritis, kurioje „Lavango Engineering“ praėjusiais metais augo, tai komanda – prisijungė nauji 39 darbuotojai.

„Komandai susitelkti padėjo taip pat ir įmonės vertybių išsigryninimas bei bendros veiklos, tarp kurių reikšmingiausia buvo komandinis bėgimas sudėtingomis trasomis. Tai atsispindi ir darbe – mes nebijome sudėtingų projektų“, – kalba V. Srėbalius.

Dar vienas metų pasiekimas – „Lavango Engineering“ tapo Norvegijos–Lietuvos prekybos rūmų nariu.


  2023-05-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt