P0

Uostas ir jūra

Kol kas vandeny – vos vienas pažeidimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-24


Klaipėdos miesto policijos komisariato Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai skelbia intensyvinantys saugaus elgesio vandenyje ir laivybos taisyklių laikymosi uosto akvatorijoje kontrolę.

Antradienį jie užfiksavo vos vieną pažeidimą – pramoginio laivo laivavedys neturėjo gelbėjimosi liemenės ir buvo vartojęs alkoholio, tačiau leistinos ribos neviršijo.

Portalo archyvo nuotr.

Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 16 iki 60 eurų, prasižengus pakartotinai – bauda gali siekti nuo 60 iki 140 eurų.

Jūrų uosto policijos pareigūnai primena, kad laivuose privaloma turėti gelbėjimosi priemonių – liemenių, gelbėjimosi ratų – visiems laivu plaukiantiems žmonėms. Nepilnamečiai gelbėjimosi liemenes dėvėti privalo ne tik plaukiant laivu, bet ir plaukiant vandens dviračiu.

Pareigūnai taip pat primena, jog inkaruoti laivus uosto akvatorijos farvateryje draudžiama, o laivavedžiai, vairuojantys 25 AG ir didesnio galingumo pramoginius laivus, privalo turėti laivavedžio pažymėjimą.

„Uosto akvatorijoje privalu laikytis čia galiojančių eismo taisyklių, būtina žinoti uosto akvatorijoje naudojamų signalinių vėliavų reikšmes ir būti atidžiais – nuolat rūpintis savo ir aplink pramogaujančių ar dirbančių saugumu”, – rašoma policijos pranešime.


  2023-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt