Trečiąjį vicemerą paskyrė per kelias minutes

Politika, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2023-05-25

Išvakarėse prieš miesto tarybos posėdį paaiškėjus, jog į laisvą trečiojo savo pavaduotojo vietą Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus siūlo buvusį bendražygį iš Uosto direkcijos laikų Algirdą Kamarauską, ketvirtadienį vykusiame posėdyje intrigos nebeliko.

A. Kamarauskas prie miesto tarybos posėdžio iš užsienio jungėsi per nuotolį. Martyno Vainoriaus nuotr.

Negana to, skyrimo vicemeru procedūra, ko gero, gali pretenduoti į greičiausios tokios procedūros rekordą – ji truko vos keletą minučių, o per nuotolį prie posėdžio iš užsienio jungęsis A. Kamarauskas nesulaukė nė vieno politiko klausimo.

Pasak kandidatą į vicemerus pristačiusio A. Vaitkaus, A. Kamarauskas esą yra gerai pažįstamas tiek politikams, tiek klaipėdiečiams dėl savo ilgametės vadovavimo patirties įvairiose uosto įmonėse ir organizacijose.

„Trečiojo vicemero pozicijoje mes ir norėjome matyti tokį žmogų, kuris galėtų tinkamai prižiūrėti visus projektus, kurie yra šiandieną vystomi Klaipėdoje ir kurtų tokių projektų realizaciją”, – trumpai kandidatą ir jo kuruosiamą veiklos sritį pristatė meras.

Nedaugžodžiavo ir pats kandidatas, teigęs Klaipėdoje gyvenantis nuo 5 metų bei akcentavęs savo darbo patirtį Uosto direkcijoje bei dėkojęs už pareikštą pasitikėjimą.

Už A. Kamarausko kandidatūrą vieningai balsavo 27 posėdyje dalyvavę visų partijų atstovai.

Vicemero alga neatskaičius mokesčių sieks 3057 eurus.

INFORMACIJA

A. Kamarauskas Uosto direkcijoje su pertraukomis dirbo daugiau nei 20 metų. 2010 metais Klaipėdos uostui pradėjus vadovauti dabartiniam parlamentarui Eugenijui Gentvilui, A. Kamarauskas buvo atleistas iš infrastruktūros direktoriaus posto dėl esą netinkamai atliekamų pareigų. Jį į pareigas sugrąžino Uosto direkcijai ėmęs vadovauti dabartinis meras A. Vaitkus. Tąsyk dėl to viešojoje erdvėje buvo kilęs nemažas šurmulys. Vėliau A. Kamarauskas kurį laiką dar ėjo ir „Klasco“ technikos direktoriaus pareigas.

Iki šiol Klaipėdos meras galėjo turėti du pavaduotojus, tačiau pakeitus Vietos savivaldos įstatymą, galimų vicemerų skaičius jau priklauso nuo tarybos narių skaičiaus: kai tarybą sudaro 27-31 narys, mero siūlymu gali būti steigiamos trys vicemerų, turinčių politinio (asmeninio) pasitikėjimo statusą, pareigybės. Klaipėdos tarybą sudaro 31 narys.

Per pirmąjį tarybos posėdį vicemerėmis paskirtos ir pareigas daugiau nei mėnesį jau eina kartu su mero komanda į tarybą patekusi Vaida Raugelė bei „Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovė Lina Šukytė-Korsakė.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Miestas

Slipas nuleisti laivui į jūrą yra, bet privažiuoti iki jo - draudžiama

„Panaikinti kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti, – penktadienį Eismo saugumo komisijos posėdžio metu siūlė Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausioji specialistė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This