P0

Uostas ir jūra

Išaugo Klaipėdos uosto ir Kazachstano bendradarbiavimo apimtys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-29


Praėjusių metų gruodį pareigas pradėjęs eiti Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Timūras Urazajevas pirmadienį atvyko į Klaipėdą iš arčiau susipažinti su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu.

Pirmadienį Klaipėdos uosto direkcijoje lankėsi Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Timūras Urazajevas. Uosto direkcijos nuotr.

Kazachstano ambasadoriui pristatyti Klaipėdos uosto metiniai rezultatai, vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais.

„Kazachstanas ir visa Centrinė Azija buvo ir yra svarbus regionas Klaipėdos uostui. Su šia šalimi dirbame ypač aktyviai. Vien praėjusiais metais Uosto direkcija, siekdama stiprinti ekonominius ryšius, dalyvavo septyniuose susitikimuose su Kazachstano atstovais tiek Lietuvoje, tiek Kazachstane. Aktyviai siekiame pritraukti daugiau Kazachstano krovinių, pasiūlyti šiai šaliai logistikos paslaugas bei tranzito per Klaipėdos uostą galimybes. Mūsų tikslas – aktyvinti informacijos dalijimąsi su Kazachstanu. Klaipėdos uostui ypač aktualu gauti naujausią informaciją apie pagrindinius Kazachstano gamintojus, eksporto įmones, turinčias prekybinių ryšių su Europos ir Skandinavijos rinkomis“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kazachstanas – svarbiausias Lietuvos ekonominis partneris Centrinės Azijos regione. Kazachstano krovinių srautai per Lietuvą geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą pastaruosius du dešimtmečius buvo minimalūs, tačiau 2022-ais krovinių srautas iš ir į šią Azijos šalį išaugo net 86 procentais ir sudarė 0,2 mln. tonų.

Geležinkelių transportu pernai gabenti 88 procentai Kazachstano krovinių, likę 12 procentų – kelių transportu.

Palyginus pirmą 2023 m. ketvirtį su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Kazachstano krovinių krova per Klaipėdos uostą žymiai išaugo. 2022 m. sausio–kovo mėnesiais krauta 14,5 tūkst. t, o šiemet per tą patį laikotarpį 63,1 tūkst. t (48,6 tūkst. tonų daugiau). Daugiausia tai įvairios žaliavos, geležies lydiniai, naftos produktai, trąšos ir maisto pramonės produktai.

33 universalius bei specializuotus terminalus turintis ir beveik 80 mln. t krovinių kasmet galintis krauti Klaipėdos uostas pernai prekybinius ryšius jūra vystė su 69 skirtingomis valstybėmis iš viso pasaulio.


  2023-05-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt