P0

Verslas

Pirmą kartą – verslo misija į Centrinę Aziją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-30


Praėjusią savaitę įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pirmą kartą surengta verslo misija į Centrinės Azijos šalis – Kazachstaną ir Kirgiziją, kurioje dalyvavo 10 įmonių.

Verslo misija prasidėjo Kazachstane – devintoje pagal plotą pasaulio šalyje, turinčioje 19 mln. gyventojų ir gerai išvystytą ekonomiką. Almaty – šalies verslo centre, kuriame sutelkta apdirbamosios pramonės, transporto, bankų, mokslo veikla, surengti susitikimai su Almaty „Atameken“ – pramonės ir prekybos rūmų vadovais.

Atsižvelgiant į tai, kad narystė Kazachstano pramonės ir prekybos rūmuose yra privaloma, Almaty pramonės ir prekybos rūmai vienija 150 tūkst. narių, Almaty srities (regiono) pramonės ir prekybos rūmai – 130 tūkst. įmonių. Rūmams teikiami derinti visi įstatymų, susijusių su verslo aplinka, projektai. Verslo kontaktų (B2B) renginio metu įvyko 48 individualūs susitikimai, didžiausio dėmesio sulaukė transporto, logistikos įmonės.

Gegužės 25 d. verslo misija Kirgizijos sostinėje Biškeke, kuriame gyvena daugiau kaip 2 mln. gyventojų, savo darbą pradėjo susitikimu su Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmų vadovais. Vėliau vykusio verslo forumo metu Kirgizijos verslui buvo pristatyta Lietuvos ekonomika, atvykusių Lietuvos įmonių veikla ir verslo interesai.

Verslo forumo metu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris numato bendrą veiklą keičiantis abiejų šalių verslui aktualia informacija, verslo delegacijomis, rengiant verslo susitikimus bei pagalba įmonėms – rūmų nariams. Vėliau surengtuose individualiuose verslo susitikimuose dalyvavo apie 40 Kirgizijos įmonių, įvyko apie 50 individualių verslo susitikimų. Kaip ir Kazachstane, Kirgizijos įmonės aktyviausiai dalyvavo individualiuose susitikimuose su Lietuvos įdarbinimo, transporto ir logistikos atstovais.

Verslo misijos dalyviai taip pat dalyvavo susitikime su naujuoju Lietuvos Respublikos garbės konsulu Kirgizijoje Žanibeku Myrzabajevu, kurį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmų spalio viduryje rengiama verslo misija pakvietė atvykti į Klaipėdą.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt