P0

Verslas

„Klaipėdos nafta” dyzeliną kraus Marijampolės naftos terminale

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-05


Naftos chemijos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) ir AB „ORLEN Lietuva“ susitarė bendradarbiauti vykdant dyzelino krovą į autocisternas KN išsinuomotame Marijampolės naftos terminale, kurio infrastruktūrą sudaro dvi beveik 7 tūkst. kub. m talpos talpyklos.

Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, sako, kad papildomų pajėgumų Marijampolės naftos terminale nuomos poreikį padiktavo išaugę gabenamų naftos produktų Vakarų kryptimi kiekiai.

„Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, visiškai pasikeitė naftos produktų tiekimo grandinė. Dalis produktų į Ukrainą yra gabenama iš Lietuvos, tačiau dėl skirtingų geležinkelio vėžių pločio negali būti naudojamas įprastinis geležinkelių transportas. Klientams teikiame kuro pakrovimo į geležinkelio vagonus bei į ISO konteinerius paslaugas, tačiau šis kuro pristatymo būdas yra ribotas dėl skirtingų geležinkelio vėžių pločio ir visos logistinės grandinės užimtumo“, – pranešime pažymi D. Šilenskis.

Anot jo, dėl šių priežasčių nemaža dalis kuro iš Lietuvos į Ukrainą gabenama autocisternomis. KN terminalo autocisternų aikštelėje tokios paslaugos nėra galimybės pasiūlyti dėl didelio jos užimtumo ir turimų sutartinių įsipareigojimų su esamais klientais. 

Atsižvelgus į šias aplinkybes ir „ORLEN Lietuva“ poreikius, nutarta pasiūlyti naftos produktų krovos paslaugas Marijampolės naftos terminale, iš kurio kroviniai autocisternomis Ukrainą galės pasiekti operatyviau ne tik dėl mažesnio logistinės grandinės užimtumo, bet ir dėl trumpesnio atstumo, nes Marijampolės terminalas yra itin strategiškai palankioje lokacijoje.

Pagal bendradarbiavimo sutartį KN tapo komerciniu Marijampolės naftos terminalo operatoriumi, įsteigusiu akcizinį sandėlį terminale, o pagrindiniu terminalo naudotoju tapo AB „ORLEN Lietuva“, kuri vykdys dyzelino krovą iš geležinkelio į autocisternas.

Marijampolės naftos terminalo nuomininke tapusi KN šiuo metu dar eksploatuoja du naftos terminalus Klaipėdoje ir Subačiuje, yra suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų Lietuvoje ir Brazilijoje operatorė. Be to, KN buvo paskirta plaukiojančio SGD terminalo Vilhelmshafene, Vokietijoje, komercinio eksploatavimo paslaugų teikėja, o Italijos energetikos bendrovė „Snam FSRU Italia“ pasirinko ją bendradarbiauti įgyvendinant plyno lauko FSRU pagrindu veikiančio SGD terminalo projektą Pjombino uoste.


  2023-06-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt