P0

Uostas ir jūra

Marinos projektui sukurta darbo grupė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-08


Uosto direkcijai jau įsibėgėjus įgyvendinant uosto pietinių vartų projektą, kurio metu numatoma įrengti ir mariną, miestas su savo užduotimi – suplanuoti reikiamą infrastruktūrą žemyninėje dalyje – vis dar dorojasi sunkiai.

Tad Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus iniciatyva į pasitarimą buvo sukviestos visos suinteresuotos pusės – Uosto direkcija, architektai, projektuotojai, buriuotojų, irkluotojų, Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai.

Anot savivaldybės pranešimo, susitikimo metu išsakytos nuomonės, kad siekiant suprojektuoti kokybišką ir lūkesčius atitinkančią infrastruktūrą, reikalinga galimybių studija bei architektūrinis-urbanistinis konkursas. Norima, kad procesas judėtų kiek įmanoma sparčiau, tačiau būtina išlaikyti kokybę.

„Visa infrastruktūra turi tarnauti ne tik jachtų ir laivų savininkams, buriuotojams, irkluotojams, bet ir Klaipėdos gyventojams. Tokio pramoginio uostelio atsiradimas ypač aktualus pietinėje miesto dalyje įsikūrusiems klaipėdiečiams – turime užtikrinti naują galimybę prieiti prie vandens, Kuršių marių, persikelti į Smiltynę, nukeliauti iki Baltijos jūros. Rekreacinės zonos prie vandens pietinėje miesto dalyje ypač trūksta, gyventojai, turėdami šalia Kuršių marias, dabar vis tiek yra priversti važiuoti per miestą, kad pasiektų kokybiškas poilsio erdves šalia vandens. Mūsų siekis, kad šio disbalanso nebeliktų“, – sako A. Vaitkus.

Jo iniciatyva sudaroma darbo grupė, į kurią deleguoti atstovus bus kviečiamos visos suinteresuotos pusės. Darbo grupės užduotis – parengti veiksmų programą, numatant konkrečius darbus, terminus bei atsakomybes.

Projektiniai pietinių uosto vartų pasiūlymai visuomenei buvo pristatyti dar pernai gegužę. Tuo metu miesto politikai paskutinį kartą apie marinos reikalus diskutavo tik pernai rugsėjį – jie buvo aptariami Miesto lėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu. Tada komiteto nariai bendru sutarimu kreipėsi į Savivaldybės administraciją, kad ši detaliai pristatytų savo veiksmus įgyvendinant šį projektą.


  2023-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt