P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Naujosios miesto valdžios galvos skausmas – pabrangę ir užsitęsę projektai: vicemeras turi pasiūlymą (10)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-06-12


Miesto meras Arvydas Vaitkus su naujuoju savo pavaduotoju Algirdu Kamarausku bei Miesto tvarkymo skyriaus specialistais toliau lankosi įvairiose miesto vietose šiuo metu rekonstruojamuose objektuose, kurie, pasak mero, vyksta nedovanotinai ilgai.

Tuo metu vicemeras pateikė konkretų pasiūlymą, kaip iš dalies šią problemą galima būtų spręsti.

Pirmadienį priešpiet apsilankę rekonstruojamame Vingio prekybos centre miesto vadovai negailėjo kritikos nei senajai miesto valdžiai, nei projektuotojams. Meras net kelis kartus kaip blogus projektavimo pavyzdžius minėjo ir Sakurų parką, ir naująją Senvagės g. statomą mokyklą.

Palmiros Mart nuotr.

„Važiuojam per visus objektus ir žiūrim, ką galima dar suspėti ištaisyti ir pakeisti. Sakurų parko klausimas dėl laistymo sistemos. Akivaizdu, atvažiuoji į objektą ir matai, kad sprendinys, kuris kainuoja 10 tūkst. eurų, turėjo būti inkorporuotas į projektą”, – žurnalistams sakė meras, pažadėjęs, jog laistymo sistema Sakurų parke netrukus bus įrengta.

Jo teigimu, trejus metu rekonstruoti Vingio prekybos centrą – per didelė prabanga.

„Kitaip turi miestas planuoti, tokiems projektams negalima atiduoti tris metus. Ir rangovas turėtų patirti tam tikrų nuostolių. Normalus projektas – metams laiko. Mums čia yra geros pamokos į ateitį nedaryti tokio pobūdžio klaidų”, – sakė A. Vaitkus.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjai Ingai Kubilienei informavus, jog šiuo metu čia iš esmės liko uždengti jau pastatytą stoginę, įrengti tualetą bei vaikų žaidimo aikštelę, vicemeras, sužinojęs, jog stoginė bus dengiama skaidriu grūdintu 10 mm storio stiklu, replikavo, jog vasarą čia bus šiltnamis.

Visgi su darbus vykdančios bendrovės „Stamela” atstovais padiskutavus, kuo galima būtų pakeisti minėtą stiklą, jokių konkrečių sprendimų nepriimta, juoba kad minėta stogo danga jau užsakyta.

Savo ruožtu A. Kamarauskas „Atvirai Klaipėdai” sakė, jog „toks jausmas, kad Klaipėda turi daug pinigų”.

Miesto straipsnių vidus

„Visur individualūs sprendiniai, gal tai ir nėra blogai, bet jeigu žiūrėti, kiek kainuoja kvadratinis metras statybos, kiek kainuoja viena vieta vaikui mokykloje ar lopšelyje – gaunasi labai dideli dalykai”, – sakė jis.

Jo teigimu, pvz., Švedijoje, panašūs projektai yra rengiami pagal tipinius, funkcionalius projektus, kuriuose lieka tik pakeisti nereikšmingas detales – apdailos spalvą ir pan., taip yra taupomi ir pinigai, ir statybų trukmė.

„Galbūt čia yra ne tik savivaldybės klausimas. Valstybė turėtų paruošti pagal atskiras ministerijas, pavyzdžiui, tokiems projektams kaip mokykloms, darželiams kažkokius tipinius sprendinius ir juos naudoti – su labai aiškia kvadratinio metro kaina, kad nekiltų jokių galimos korupcijos grėsmių”, – pasiūlymą, kaip galima būtų atpiginti panašius projektus, pateikė vicemeras.

Tuo metu merui pasiteiravus, kada rangovai žada baigti visą Vingio centro rekonstrukciją, „Stamelos” statybų vadovas Kostas Girčius pažadėjo tai padaryti iki rugsėjo 15-osios.

„Žiūrėkit, žiniasklaida viską įrašinėja, rugsėjo 16-tą bus straipsniai”, – replikavo A. Vaitkus.

Lankantis objekte atkreiptas dėmesys ir į tai, jog dalis požeminės perėjos liks neuždengta ir neapsaugota nuo lietaus. Paaiškėjo, jog suprojektuota per trumpa stoginė Vingio gatvės pusėje, ties požemine perėja.

Bendra šių darbų vertė – 1,6 mln. eurų. Kaip ir kiti panašūs projektai, jis pabrango puse milijono: pradinė sutarties kaina buvo 1,1 mln. eurų.

Nors praėjusią savaitę „Atvira Klaipėda” buvo sulaukusi I. Simonaitytės g. 27 ir 29 namo gyventojų nusiskundimų dėl esą nesibaigiančių Vingio stoginės ir Simonaitytės skverelio darbų keliamo triukšmo ir dulkių, pirmadienį šiame objekte lankantis miesto valdžios atstovams nepatenkintų gyventojų matyti neteko.

Tik vienas pasaže savo verslą turintis vyriškis priėjo merui paspausti rankos, padėkoti ir palinkėti sėkmės darbuose.

Reklama: polikarbonatiniai šiltnamiai


  2023-06-12

  10 komentarai “Naujosios miesto valdžios galvos skausmas – pabrangę ir užsitęsę projektai: vicemeras turi pasiūlymą”

  1. AvatarDalia (IP: 78.61.189.221)

   Naujausiame Žardės tvenkinyje kažkas prieš kažkiek metų įleido kažkokį baisų inkliūzą – kažkokį plaustą prisodintą žolių ir aptvertą gelžgaliais. Kažkam tai buvo gražu, įleisti į prūdą gelžgaliais aptvertą žolių aptvarą. Tas aptvaras supuvo, dabar išmestas ant kranto. Bet jokios aplinką tvarkančios tarnybos metų metais nemato to aplinką gadinančio tvarinio. Būkit geri, išvežkit

  2. AvatarDalia (IP: 78.61.189.221)

   Sutvarkykite šalia sakurų parko prie Žvejų rūmų esantį sklypą. Išvažinėtas sunkisios technikos. Nejau tiek milijonų sudėjus į parkelį neužtekp pinigų išlyginti vėžias

  3. AvatarDūdoriaus nebeliko (IP: 86.100.137.239)

   bet visa šaika liko savo postuose.Tie patys “tvarkytojai” ir toliau sudarinės sutartis, pasirašinės priėmimo aktus , žarstys miesto pinigėlius , žodžiu, viskas liks kaip buvę, kaip ir prieš 10, 20 ar 30 metų

  4. AvatarTeisutis (IP: 86.100.170.144)

   Nutraukti sutartis, keliasdešimt kartų pigesni rangovai patys prisistatys, ankstesnius “patraukt” už netesybas. Dabar gi, Vingį “meistriukai glosto” lyg jiems būtų mokama už valandas, ne darbo užbaigimą. Buvau ir sakuru apžiūrėt. Vanduo jau rūgsta, vaikai braido problemų ilgai lauk nereikės. Ir tai vos už 1,5 mln 😀 Vicemerų (kaime apsigyvenusių iš ko) ir komitetų kėdes trina ir iš ankstesnių valdžių infiltruotieji, kad atsakomybė pasuktų į šviesų tunelį su tamsia aklaviete be “galų”… Straipsnis taip ir liks komentatorių pastaboms. Prisiminkit auksinį baseiną, atsakingų ir nubaustų nėra, tik nepamatuotos išlaidos iš klaipėdiečių kišenės. Garvežys juda toliau, kita stotelė…

  5. AvatarPetronė (IP: 78.56.191.136)

   Kiek gali tą Vingio pasažą remontuoti nusibido iki gyvo kaulo? Kiek mes galim per tas dulkes ir triukšmus vaikščioti. Miesto tvarkymo vedėja reiškiasi visiškai neturi kompetencijos!!!!! Tokias reikia vyti lauk ir kuo greičiau.

  6. AvatarNa pagaliau , (IP: 90.131.40.109)

   REALIAI mąstanti miesto valdžia , pagarba merui ir ponui Kamarauskui – tikrai bus šiltnamis , pritariu ir dėl projektų ____Jo teigimu, trejus metu rekonstruoti Vingio prekybos centrą – per didelė prabanga.

   „Kitaip turi miestas planuoti, tokiems projektams negalima atiduoti tris metus. Ir rangovas turėtų patirti tam tikrų nuostolių. Normalus projektas – metams laiko. Mums čia yra geros pamokos į ateitį nedaryti tokio pobūdžio klaidų”, – sakė A. Vaitkus.
   P.S. panašu buvę miesto liberalieji turėjo ” lesyklas ” ir tiek .

  7. Avatarsiaips (IP: 86.100.109.235)

   Klaipėdietis vaikšto Stokholmo gatvėmis ir gėrisi tipiniais statiniais. Koks grožis, kokia architetura tu tipiniu masto klaipėdietis, va kad tuos tipinius pastatėlius i Klaipeda perkeltu. Suprantama kad ta pačia mintimi klaipėdiečio atminti lik guzas galvoje iššoka filmo „ Likimo ironija ar „Po pirties“ herojai su tais klaidinančiais tipiniais. Bet jis ramus nes Stokholmo tipiniai ne Maskvos tipiniai. O šiaip tipiniai statiniai buvo kaip populiarus prie sovietu, nuo Klaipedos iki Vladivostoko net didžiausi projektavimo institutai darbavosi projektu kopijavimu. Jei mūsų valdžia šia patirti planuoja puoselėti Klaipėdoje, tada liūdnoka. O skustis miestiečiams kad Klaipeda neturi pinigu tai geras atgarsis Vilniaus bažnytkaimiui , kad Klaipėdai nėra ko skirti pinigus, jie gi tik tipinius planuoja ir jie negabus išsireikalauti.

   • AvatarJo (IP: 78.57.246.140)

    Jei jau Tamstai Vilnius bažnytkaimis, tai kas tada Klaipėda? Meškeriotojų nutupėtaa vita prie kūdros?

  8. AvatarVincas (IP: 88.118.111.233)

   Kam, kam didelis ačiū, tai tikrai Žemaitaičiui, kaip ten su ta mokykla Kretingos g., max 2 metai statybų, o ja pradėjo statyti prie Dudoriaus jau kiek metų, 4 ar 5, hmmm, įdomiai čia su tom valsrybinėm statybos. Lietuviškasis auksinis lietus. Kaip buvo su Tilžės g. Šilutės pl. sankryža? Ogi, tas pats. Viskas su valstybinėm statybom Klaipėdoje stringa, toks įspūdis, kad ant tiek yra ką vogti, kad bagotesni už amerikonus. Ar čia jau į ateiti vagia….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt