Klaipėdos teismui perduota tarptautinė narkotikų prekeivių byla

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-21

Generalinė prokuratūra praneša Klaipėdos apygardos teismui perdavusi nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje ne kartą jau teistas Lietuvos pilietis kaltinamas organizavęs sistemingą labai didelių narkotinių medžiagų kiekių gabenimą iš vienos Europos Sąjungos valstybės į kitą, o Klaipėdoje gyvenantis lenkas – narkotikų gabenimu.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2021 m. pavasarį Lietuvos kriminalinės policijos biure (LKPB) gavus informaciją iš Švedijos apie sulaikytą Lietuvos vilkiką su labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Jos muitinės pareigūnai sunkvežimyje ir puspriekabėje įrengtose slėptuvėse rado per 308 kg hašišo.

Ikiteisminio tyrimo metu gautais duomenimis, kaltinamasis 2019 m. pabaigoje su kitose šalyse esančiais bendrininkais subūrė organizuotą nusikalstamą grupę, kuri turėjo gaminti ir iš vienos Europos Sąjungos valstybės į kitą sistemingai neteisėtai gabenti labai didelius kiekius kokaino ir kanapių dervos (hašišo).

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2019 m. pabaigos iki 2021 m. kovo jis ne mažiau kaip per keturiolika kartų organizavo dar apie 700 kg kokaino gabenimą iš Nyderlandų į Prancūziją.

Vien už paskutinį, 2021 m. kovo mėnesio, 70 kg kokaino gabenimą, dėl kurio Prancūzijos pareigūnai sulaikė Lietuvos pilietį, buvo perduoti per 1,2 mln. eurų.

Prancūzijoje ir Švedijoje taip pat buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl šių sunkių nusikaltimų ir dalis organizuotos grupės narių jau išgirdo teismo nuosprendžius.

Šie nusikaltimai buvo išaiškinti Lietuvos prokurorams ir LKPB pareigūnams bendradarbiaujant su Europolo, Eurojusto atstovais, Prancūzijos, Nyderlandų, Švedijos ir kitų šalių teisėsaugos pareigūnais.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Kultūra

Vyks XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas

Gegužės 16-19 dienomis Klaipėdoje vyks XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, kuriame ketina dalyvauti per 20 kolektyvų iš Latvijos, Estijos, ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pora aiškinsis teisme dėl stiprių narkotikų

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 47-erių vyras ir 21-erių moteris ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This