Šimtmečio proga grius „Arka“?*

Spyglys

Spyglys
2023-06-21

Komentarų: 7

Spyglys pastebėjo, kad juda, trupa „Arkos“, liaudies dar vadinamos kartuvėmis, pamatai. Ar tik nebus taip, kad jiems dar labiau sukiužus, kris ir pats paminklas, entuziastų statytojų statytas. Gal kris šimtmečio, o gal kokia nors ne tokia iškilia proga. 

Ta proga istorijos mokslų daktaras Spyglys prisimena, kad šis paminklas pirma buvo pastatytas, o tik po to atsirado dokumentas, pagrindžiantis jo statybos teisėtumą. Neva, pagrindžiantis…

Tuo metu geologijos mokslų daktaras Spyglys mena, kad statant šį paminklą tyrinėjimai nebuvo atlikti – jam ir dabar skauda širdį dėl negauto honoraro.

O juk net Žaliojo slėnio kaimiečiams žinoma, kad šioje vietoje po žeme gruntas yra labai skystas… Kaip ir kai kurių veikėjų smegenys.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.

7 Comments

 1. Rita

  Ši arka visai ne į temą.Asmeniškai man jokio įspūdžio ir puošmenos miestui nesuteikia.Tai tegu ir griūva.Tik gaila gyventojų ,mokesčių mokėtojų pinigų.

  Reply
 2. As

  Kol autobusai lakstys ta gatve, tol viskas ten trupės.

  Reply
 3. Gediminas

  Kodėl Spygliui neužkliūva, kad po Danės rekonstrukcijos šalia upės, šalia paminklo išdygo neaiški kavinė.
  Ar jai ten vieta? O gal ir atsirado, kad sujudintų pamatus?

  Reply
 4. Visi Taraškevičiaus, Grubliausko ir Neniškio

  Tik tokios kokybės projektas, arba dar prastesni

  Reply
 5. na

  nors ir geologijos mokslų daktaras…bet, gerbiamas Spyglys galėtų smegenėles įtempti, kaip žurnalistai kartais daro, ir prisiminti, kad tai V. Greičiūno , A.Sakalausko, R. Taraškevičiaus „kūrybinė” saviveikla siekiant save granitiniuose antkapiuose įsiprasminti ir pasimaloninti. Skystas gruntas, daktare geologai, yra visame senamiestyje, o šioje vietoje stovėjo pirmasis Mėmelio paštas ir vėliau iš jo buvo perstatytas į miesto Teismo rūmus. Beje, pamatai , kuo puikiausiai išsilaikę, ir net su buvusiu gatvelės grindiniu buvo rasti vykdant Dangės skvero archeologinius tyrimus. Taip pat, tada projektuojant skverą, buvo siūloma šitą raudono granito proletarinį kliedesį nuardyti ir atkurti buvusio autentiško užstatymo fragmentus taip pažymint šimtmečiui dedikuoto skvero , laiko juostos idėją, ir atkuriant XIX a. pb.-XXa. pr. miesto klestėjimo laikotarpį ir tuometinę dvasią. Deja, tuometinis tamstos prietelis ir didys miesto proletarinis budintojas budinas skersą dėjo ant visokių kvailų istorijų ir su kitu, hidro daktaru dumašiumi padarė savaip, kaip jiems finpatogiau. Ir, naujoms dangoms nesugebėjo net pagrindų tinkamai sutankinti, o gazonų laistymo sistemą „prasimušę taryboje papildomą projektui finansavimą, ir žadėtą naują atvežtinę ir montuojamą veją aplamai nupi…. Beje, niekas netrukdo kelias plyteles nuimti, patikrinti kaip sutankinti naujų dangų pagrindai ir pareikalauti budino apmokėti sutvarkymą už jo babkes.

  Reply
  • Žaliojo slėnio kaimietis

   Čia kažkas Spyglio ”kandų, juodą humorą” pavadino ”kūryba”. Skambiai pasakyta. Kritinį mąstymą turintis žmogus gali palyginti Spyglio kūrinį ir skaitytojo (IP …..187) komentarą. Na ir kuris tekstas juodesnis, kandesnis? Aišku Spyglio. Spyglys rašo kūrybiškai, trumpai ir aiškiai (juodai). Tokia juoda detalė: Spyglio tekstas tik iš 107 žodžių… Komentaras ( IP ……. 187) iš 181 žodžio. Apie turinį tegul komentuoja kas nori, nors ir ….

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Spyglys

Sporto bazių valdymo centro darbuotojai negauna algų*

Nors pinigų yra, bet nėra nėra kaip tų algų išmokėti. Nes policinė Klaipėdos valdžiai išmobingavo šios kontoros direktorių, o laikinai ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėda kultūros srityje pralenks Berlyną*

„Klaipėdos kultūros lygį pakelsime iki Berlyno lygio. Sieksime pritaikyti Berlyno kultūros modelį ir reikės iš Berlyno semtis patirties”, – tokias sensacingas ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This