P0

Politikų tribūna

Dėl Jūreivystės akademijos ateities Klaipėdoje (6)

Atvira Klaipėda

Klaipėdos liberalų sąjūdžio skyriaus taryba
2023-06-30


Liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto skyriaus taryba susitiko su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rima Mickiene bei Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininku Aleksandru Kaupu. Buvo išklausyti kviestinių svečių argumentai, užduoti klausimai, įvyko konstruktyvi diskusija.

Po išsakytų argumentų ir diskusijos Klaipėdos liberalai pasisako už stiprios ir profesionalios Jūreivystės akademijos buvimą Klaipėdoje. Ši mokykla su savo giliomis tradicijomis yra neatsiejama miesto identiteto dalis.

Reiškiame visapusišką palaikymą Jūreivystės akademijos bendruomenei ir administracijai. Pritariame jos siekiams autonomijos pagrindais tapti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) reikšminga dalimi.

Labai svarbu, atmetus emocijas ir politinius išskaičiavimus, atsižvelgti į tvirtą ir profesionalią pačios Jūreivystės akademijos bendruomenės nuomonę. Tik pati mokykla geriausiai  žino, kas tinka ir yra reikalinga jų tolimesnei veiklai.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas dr. Eugenijus Gentvilas pabrėžia: „Aš kaip Klaipėdos universiteto steigėjas norėčiau, kad LAJM būtų KU sudėtyje. Kita vertus suprantu, kad politikai turėtų gerbti aukštųjų mokyklų autonomiją ir teisę priimti savarankiškai sprendimus. Mes neturėtume kištis ten, kur reikėtų pasikliauti švietimo ekspertų nuomone ir pačių aukštųjų mokyklų atlikta analize bei išreikšta valia.“

Gerbdami Klaipėdos universitetą, tuo pačiu girdime ir konkrečius Jūreivystės mokyklos vadovų ir jūrininkų bendruomenės pateiktus argumentus, kodėl susijungimas su VGTU būtų naudingas mokyklai, miestu ir visai jūrininkų bendruomenei.

Mokykla įgytų Akademijos statusą, išlaikytų nepriklausomumą, o studentai gautų galimybę nepertraukiamai studijuoti magistrantūros, doktorantūros studijose. Akivaizdžiai padidėja galimybės jūrininkams gauti aukštesnės kokybės edukaciją.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas istoriškai yra sukaupusi didelius akademinius resursus įvairių transporto rūšių studijose ir yra vienijanti mokslo organizacija šioje srityje. Todėl logiška, kad čia būtų sukoncentruotos ir laivybos studijos.

Stipri įstaiga su dideliu moksliniu potencialu tik sustiprins Jūreivystės akademijos padėtį. Tuo pačiu tai padės populiarinti jūreivystės studijas visoje Lietuvoje ir sulaukti daugiau studentų ne tik iš Klaipėdos  krašto, bet ir iš Kauno, Vilniaus ir kitų regionų.

Visas politines jėgas kviečiame nepasiduoti emocijoms ir populizmui, o racionaliai vertinti naujai atsiveriančias galimybes ir pasitikėti bei girdėti Jūreivystės akademijos ir didelės dalies jūrininkų bendruomenės balsą.


  2023-06-30

  6 komentarai “Dėl Jūreivystės akademijos ateities Klaipėdoje”

  1. AvatarNustekento miesto gyventojas (IP: 84.15.190.163)

   Kazi kada Klaipedai pasieks dugna, mieste like tik kazkokie Vikniaus padalinukai, graudu…

  2. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Liūdna, manau, kad taip alinama Klaipėda, jos įvaizdis. Kaip visi penktosios miesto kolonos veikėjai liežuviais beplaktų, tai nedoras žingsnis . Jei sovietmečiu filialai buvo kuriami tam, kad jų pagrindu sukurti universitetą, dabar visokiais būdais organizuojami filialai, kad sunaikinti Klaipėdos universitetą. Gėda tiems, kurie pritaria uostamisčio niokojimui.

  3. AvatarLina (IP: 84.15.191.192)

   Ačiū Klaipėdos liberalams už racionalią ir pagrįsta poziciją. Palaikau Jus!!!

  4. Avatar (IP: 88.118.202.118)

   Labai teisingai pasisakė liberalai! Pritariu ir aš!

  5. AvatarAr teisingai supratau ? (IP: 90.135.23.176)

   liberkonservatoriai jūreivystės mokyklai vykdo atvirą politinį mobingą ? Mokyklos bendruomenės nuomonė niekam neįdomi , kumščiu į stalą , mažiname finansavimą , jei neįvykdysite mūsų reikalavimo ? joooo..” konservatoriams ” Petrošiui ir Razbadauskui žemiau kristi nebėra kur ….matyt ne veltui ponas Razbadauskas prieš rinkimus, eilinį kartą rado kitas “vertybes ” ir tapo ” konservatoriumi, ir net ” konservatoriaus ” Petrošiaus rinkimų sąrašo veidu ? Dugnas , moralinis dugnas , ponai . Politinis mobingas , mano tokia nuomonė . Vartykite kaip norite .

  6. AvatarPagarba miesto liberalams , (IP: 90.135.23.176)

   už nuomonę , kuri sutampa su seimo narės klaipėdietės L.Girskienės nuomone ___Ligita Girskienė: palikit ramybėje Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą!___Noriu paraginti visus palikti ramybėje puikiai veikiančią ir ugdymo įstaigų reitingų lentelės viršuje esančią Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Mokyklos bendruomenė pati turi pakankamai išminties ir kompetencijų priimti sprendimą dėl savo ateities. Tik ji pati geriausiai žino su kuo jai pakeliui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt