P0

Sveikata

Išgyventi vasarą: „Eurovaistinė“ konsultuos senjorus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-05


Kai vasaros Lietuvoje vis dažniau lepina karštais orais, ne vienas susiduria su sveikatos sutrikimais – padidėjęs kraujospūdis, silpnumas, galvos svaigimas, net pykinimas. Dažniausiai šiuos ir panašius simptomus karštomis dienoms jaučia senjorai, todėl šią liepą „Eurovaistinė“ kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi pradeda renginių ciklą senjorams ir kviečia kartu atremti vasarišką kaitrą bei išmokti pasirūpinti savo sveikata vasarą.

Vasarą sugrįžusios karščio bangos gali sukelti rimtą pavojų vyresnio amžiaus žmonėms, o ypač sergantiems širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų ligomis. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė pastebi, kad šiuo laikotarpiu senjorai vis dažniau ieško pagalbos vaistinėse.

Renginiai – 15-oje miestų

„Pasidėjus vasariškiems karščiams mūsų vaistininkai sulaukia daugiau negaluojančių senjorų, kurie skundžiasi silpnumu, galvos skausmu ar pakitusiu kraujospūdžiu. Mes matome, kad senjorams karšti orai yra sudėtingas iššūkis, todėl norime pagelbėti, pakviesdami juos į nemokamus šviečiamuosius renginius 15-oje miestų. Senjorai turės galimybę 4 valandų renginiuose sužinoti, kaip elgtis per karščius bei išmokti pirmosios pagalbos įgūdžių. Tikime, kad renginiams pasibaigus jie jausis saugiau ir ramiau, kai užklups karšti orai“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.

Kiekviename renginyje senjorų lauks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai, pirmosios pagalbos specialistai, kviestiniai svečiai – medikai, sveikatos priežiūros specialistai bei vaistinių tinklo dovanos.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė pasakoja, kad šis renginių ciklas padės senjorams ne tik geriau pasiruošti artėjantiems karščiams, bet ir įsitraukti į bendruomenę, praleisti daugiau laiko su bendraminčiais.

„Šiuo renginių ciklu mes sieksime vyresnio amžiaus žmonėms padėti pasiruošti artėjantiems karščiams, kartu aptarsime įvairius scenarijus, ką reikėtų daryti sunegalavus. Norime, kad renginiuose senjorai jaustųsi patogiai ir galėtų pabendrauti su bendraminčiais, dėl to visus renginius organizuojame ne lauke, o uždarose patalpose, taip išvengiant vasariškų karščių“, – pasakoja L. Lesauskaitė.

Atmintinė, kaip atremti vasarišką kaitrą

1. Venkite lauko darbų dienos metu. Pavojingiausias laikas nuo 11 iki 17 val.

2. Renkitės šviesiai. Šviesūs rūbai atspindi saulės spindulius.

3. Rinkitės kambario temperatūros vandenį. Nors ledinis vanduo atšaldo gerklę, tačiau troškulys tuomet sugrįžti greičiau.

4. Vartokite mineralus. Tai padės susigrąžinti karštyje prarastas medžiagas.

Visą liepos mėnesį senjorai kviečiami daugiau sveikatos patarimų sužinoti nemokamuose renginiuose. Renginiai be kitų miestų vyks ir Klaipėdoje bei Palangoje. Informacijos teiraukitės „Eurovaistinėse” arba nemokamu telefonu 8 800 50005.


  2023-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt