P0

Uostas ir jūra

Daugiau krauta konteinerių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-12


Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) per I šių metų pusmetį įvairių krovinių krovos apimtis išaugino beveik 6 proc., t.y. iki 2,9 mln. tonų, kai tuo pačiu periodu 2022 metais krova siekė 2,8 mln. t.

„Pirmojo pusmečio krovos rezultatus pavyko išlaikyti stabilius, nes didėjo konteinerių importo srautai. Kaip papildomas impulsas krovos rezultatuose atsispindi ir keltų linijos „TT-Line“ naujos krypties į Karslhamną atidarymas“, – pranešime pažymi KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Per sausį-birželį konteinerių terminale perkrauta daugiau nei 239 tūkst. TEU konteinerių ir tai yra 17 proc. daugiau perkrautų konteinerių nei 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu, kai krova sudarė 203 tūkst. TEU.

„Generaliniai kroviniai vis intensyviau grįžo į konteinerius ir buvo transportuojami konteineriniais laivais“, – sako V.Šileika.

Uosto vidus kompas

Ro-ro apimtys per pirmus šešis mėnesius sudarė 363 tūkst. tonų, t.y. 11 proc. daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2022 m. (325 tūkst.t).

Pasak KKT vadovo, nuo balandžio mėn. pabaigos pradėtas aptarnauti papildomas keltų linijos maršrutas į Karslhamną, o pagal verslo segmento ir keleivių susidomėjimą šia kryptimi, pastebime, jog toks maršrutas buvo reikalingas.

Per pusmetį KKT terminaluose aptarnauti 614 laivai, o tai yra 11 proc. daugiau nei 2022 m. tuo pačiu metu.

INFORMACIJA

KKT priklauso Klaipėdos terminalo įmonių grupei, vienijančiai krovos, logistikos, krovinių ekspedijavimo ir laivų agentavimo paslaugas teikiančias įmones. KKT darbuotojų skaičius sudaro 270, o bendras terminalo krovos pajėgumas siekia iki 7,5 mln. tonų krovinių per metus


  2023-07-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt