Petro Gražulio likimą spręs rudenį

ELTA
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
2023-07-16

Konstitucinis Teismas (KT) Seimo kreipimąsi, kuriuo prašoma pateikti išvadą, ar Gargžduose išrinkto parlamentaro Petro Gražulio veiksmai prieštarauja Konstitucijai, ketina nagrinėti rudenį.

Petras Gražulis. Martyno Vainoriaus nuotr.

KT akcentuoja, kad Seimo paklausimus, ar parlamentarų ir valstybės pareigūnų, kuriems pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, nagrinėjamos skubos tvarka.

„Taigi, byla dėl Seimo nario P. Gražulio veiksmų atitikties Konstitucijai bus nagrinėjama skubos tvarka. Tačiau ir skubos tvarka nagrinėjamos bylos turi būti parengtos posėdžiui – šiuo metu tiriama turima medžiaga, jei reikalinga, bus apklausti atitinkami asmenys“, – teigiama KT atsakyme Eltai.

„Paruošus konstitucinės justicijos bylą, ji bus pradedama nagrinėti. Tikėtina, kad Konstitucinis Teismas šios bylos nagrinėjimą pradės rudenį“, – informuoja KT.

ELTA primena, kad birželio 1 dieną Seimas apsisprendė pradėti apkaltą parlamentarui P. Gražuliui ir kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išvados dėl šio proceso pagrįstumo.

Apkaltos būdu pripažinus P. Gražulį kaltu, jis netektų Seimo nario mandato ir teisės dalyvauti rinkimuose 10 metų.

Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma tikino, kad tikslas nėra teisti P. Gražulį. Pasak jo, siekis yra paprašyti KT išaiškinimo, ar P. Gražulis pažeidė Konstituciją.

Apkaltos iniciatyvos P. Gražulis sulaukė po to, kai pernai, rugsėjo 15 d. Seimo posėdžio metu, balsuodamas už parlamentarą Liną Jonauską, politikas „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“. Pažeidimą konstatavo Seimo etikos sargai.

Dėl šios priežasties Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri tiria Tautos ir teisingumo sąjungos lyderio elgesį ir pateiks išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procedūrą. Išvadas parlamentarams komisija buvo įpareigota pateikti iki šių metų gegužės 17 d.

Visgi apkalta P. Gražuliui gresia ir kitu pagrindu. Praėjusių metų birželį Apeliacinio teismo sprendimu politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Byloje nustatyta, kad veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. bendrovės „Judex“, interesais, jis neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

 Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Remigijui Žemaitaičiui - ir baudžiamoji atsakomybė

Vilniaus apygardos prokuratūra praneša penktadienį baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui pareikšti įtarimai dėl neapykantos skatinimo bei kurstymo ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Politika

Petras Gražulis vadovaus Donaldo Trumpo rinkiminiam štabui Lietuvoje

Iš Seimo narių per apkaltą pašalintas Gargžduose išrinktas Petras Gražulis praneša kartu su Amerikos lietuvių bendruomene, remiančia kandidato į JAV ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Vaiko teisių gynėjai susitiko su P. Gražuliu ir jo dukra dėl dalyvavimo „Auksiniuose svogūnuose“

Buvęs Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį Palangoje su dukra lankėsi pas vaiko teisių apsaugos specialistus. Kaip nurodo Vaiko teisių apsaugos ...
2024-04-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This