P0

Svarbu, Verslas

„Akropolio“ skyrybos: su skolomis ir sudaužytais kiaušiniais (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-07-17


Pernai gruodį gana garsiai nuskambėjusi sporto klubo „Eola“ iškraustymo iš Klaipėdos prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ istorija sulaukė tęsinio ir teisme. 

Pirmos instancijos teismas patenkino „Akropolį“ valdančios UAB „Taikos turtas“ ieškinį bendrovei „Eola“, tačiau ši pergalė gali būti tik moralinė, nes pastarajai įmonei jau yra iškelta bankroto byla.  

Martyno Vainoriaus nuotr.
Išsiskyrė piktuoju 

„Atvira Klaipėda“ praėjusių metų pabaigoje rašė, kad po 15 metų vienam didžiausių Klaipėdos „Akropolio” nuomininkų – „Eolos” sporto klubui – buvo nurodyta išsikraustyti. 

UAB „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas tada komentavo, jog sporto klubas lapkričio pabaigoje sutartyje numatytu būdu buvo informuotas apie būsimą sutarties nutraukimą po 3 mėnesių ir galėjo tęsti veiklą iki 2023-ųjų vasario pabaigos, tačiau po tokio pranešimo sustabdė patalpų nuomos ir kitų mokesčių mokėjimą. Atsižvelgiant į tai buvo priimtas sprendimas nuomos sutartį nutraukti anksčiau.  

Tuo metu Žilvinas Skečionis, „Eolos” sporto klubo savininkas, „Akropolį” kaltino nesąžiningu elgesiu, nes jis lapkritį, per „Juodąjį penktadienį”, esą skatino bei reikalavo duoti maksimaliai dideles nuolaidas parduodamiems ilgalaikiams abonementams. Be to, anot jo, nuomotojai paprašė sumokėti depozitą, o jo negavę nurodė per 5 dienas išsikraustyti. 

Pridergė patalpas 

Bendrovių skyrybos tapo tokios konfliktiškos, kad „Taikos turtas“ padavė ieškinį Vilniaus apylinkės teismui. Jis paprašė iš „Eolos“ priteisti esą 25 575,93 Eur siekiančią skolą, 6 procentų metines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. 

„Akropolio” valdytoja ieškinyje dėstė, kad su „Eola“ nuo 2008 m. liepos buvo sudariusi patalpų nuomos, o nuo 2017 m. sausio dar ir reklaminės iškabos sutartį, tačiau nuomininkė esą nuolat vėluodavo tinkamai atsiskaityti, o vietoje 29 574,86 Eur dydžio užstato buvo sumokėjusi tik 6 298,32 Eur. 

Verslo straipsnių visus kompas

Anot „Taikos turto“, šių metų sausio 10 d. patikrinus patalpas jos rastos suniokotos: stiklinės durys/siena, besiribojanti su prekybos centro bendru koridoriumi, buvo ištepliota dažais, patalpos, įskaitant perdangas, lubas, apmėtytos žaliais kiaušiniais, pripilta neaiškios kilmės skysčio, palikti suniokoti baldai, veidrodžiai, šiukšlių, galimai buvusiems sporto klubo klientams priklausančių daiktų. Tai užfiksavo antstolė.  

Centro valdytoja dėstė, kad pagal nuomos sutartį atlaisvintos patalpos turėjo būti paliktos išvalytos, tad dėl tokios netvarkos ji patyrė 5 019 Eur siekiančias papildomas išlaidas. Nepaisant to „Akropolis“ esą geranoriškai nusprendė nuomos mokesčio už 11-a sausio dienų, tačiau laikytasis pozicijos, kad mokesčiai už komunalines paslaugas turi būti sumokėti, kaip ir už reklaminiam stendui apšviesti sunaudotą elektrą.  

„Eola” savo atsiliepimuose nurodė, jog išsikraustymui jai buvo nurodytas nerealus terminas, o į prašymus jį pratęsti „ciniškai nereaguota”. Kai sporto klubas buvo uždarytas jai esą nereikėjo jokių šildymo paslaugų, o elektros skaitiklio parodymai esą „iš viso sugalvoti iš galvos”.  

Byla išgarinėjusi teisėja Asta Misiūnaitė- Bashir konstatavo, jog iš tiesų yra įrodymų, kad „Eola” 2022 m. vis vėluodavo mokėti nuomos mokesčius, nebuvo pilnai sumokėjusi sutartyje numatyto užstato. Taip pat buvo atkeiptas dėmesys, kad inicijavus nemokumo procesą pati „Eola” pripažino esanti skolinga „Taikos turtui” 20 559,63 Eur. Pagrįstu teismas pripažino ir centro valdytojos ieškinį atlyginti 5 019 Eur nuostolius, susidariusius tvarkant patalpas.  

Tačiau palūkanos „Taikos turtui” buvo priteistos tik už laikotarpį iki šių metų gegužės 23 dienos, kai Klaipėdos apygardos teismas iškėlė „Eolai” bankroto bylą, jos administratoriumi paskirdamas UAB „Slovis“. 

Šis pirmos instancijos teismo sprendimas dėl skolos priteisimo dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. 

Visos UAB „Eola” akcijos priklausė Ž. Skečioniui. Interneto svetainėje nurodoma, kad du „Eolos” pavadinimą turinčius sporto klubus, esančius Tauragėje ir Plungėje, dabar valdo UAB „Auroja”.


  2023-07-17

  3 komentarai “„Akropolio“ skyrybos: su skolomis ir sudaužytais kiaušiniais”

  1. AvatarVincas (IP: 88.118.201.166)

   O dar sako, kad LT myliu nemyliu nėra. O 2, man jau nuo LT apskritai šlykštu darosi, užtat ukrainečiai aukščiau visko, o.lietuvaičius užpist galima.

   • AvatarVincukui (IP: 80.240.14.96)

    Tai, Vincuk, bėk iš čia. Ką tu čia veiki? Bėk pas čik čirik,bus tau lengviau gyventi.

  2. AvatarKlaipėdėtė (IP: 88.135.29.74)

   Manau,kad Žilvinas šioje situacijoje neteisus.Prisiminus jo mašinų verslą….Bet nebeliko įtakingo draugelio…ir parodė jam duris…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt