P0

Miestas

Turto bankas vėl parduoda buvusį teismo ir kalėjimo pastatų kompleksą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-18


Turto bankas vėl paskelbė buvusio Klaipėdos teismo ir kalėjimo pastatų komplekso aukcioną – objekto pradinė kaina siekia 2,21 mln. eurų. Dalis komplekso pastatų įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, tačiau kartu parduodamame sklype galimos ir naujos statybos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Beveik 7000 kv. m kompleksas Jūros g. buvo pradėtas statytas statyti dar XIX a. Čia veikė teismai ir kalėjimas, Lietuvai atgavus nepriklausomybę buvo įsikūrusi uostamiesčio policija.

„Tai išskirtinis objektas, ruošdamiesi jo pardavimui atlikome ne vieną studiją, konsultavomės su rinkos ekspertais. Siekdami išsaugoti šio unikalios architektūros komplekso vientisumą nusprendėme jį parduoti visą, neskaidant į dalis. Kultūros paveldo saugomą komplekso dalį galima keisti minimaliai, tačiau šalia esantis ir kartu parduodamas sklypas gali būti aktyviai vystomas“, – pranešime cituojama Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Turto bankas jau bandė parduoti kompleksą 2018-aisiais. Tą kartą ryžtingų investuotojų neatsirado, nors objektas pasirodė patrauklus viešbučių ir paslaugų verslo atstovams, vyko jo apžiūros. Vėliau Turto bankas gavo Vyriausybės pavedimą nutraukti pastatų aukcioną ir ieškoti galimybių jį pritaikyti valstybės funkcijoms: rekonstruoti, pritaikyti teismų funkcijoms atlikti ir nuomos teisėmis perduoti Klaipėdoje veikiantiems teismams įsikurti.

Nagrinėjant galimybes pastatą pritaikyti teismų veiklai buvo organizuoti papildomi kultūros paveldo, architektūriniai, konstrukciniai ir polichrominiai tyrinėjimai. Atlikus tyrimus nustatyta, kad pastatą pritaikyti teismų veiklai pakankamai sudėtinga ir tai būtų brangiau nei naujo teismų pastato statyba.

„Šis išskirtinis objektas galėtų sekti Vilniaus Lukiškių kalėjimo pavyzdžiu, o šalia galbūt atsirasti ir gyvenamųjų namų“, – galimybes vardina Guoda Gurauskaitė.

Komplekso aukcionas vyks rugsėjo 11 d.

ISTORIJA

Po didžiojo Klaipėdos gaisro, 1857 m. dešiniajame Danės krante, prie naujai nutiestos Malkų gatvės buvo nupirktas medienos sankrovos aikštėje suformuotas sklypas teismui. 1862 m. darbai buvo baigti – pastatytas U raidės plano pastatas, kuriame veikė Karališkosios apygardos teismas ir kalėjimo įstaiga. Vėliau 1889 m. ir 1915 m. kompleksas buvo praplėstas. Sovietinės represinės struktūros perėmė kalėjimą 1945 m. pradžioje. 1960 m. kalėjimas buvo uždarytas, o pastatų komplekse įsikūrė Lietuvos SSR vidaus reikalų ministerijos (MVD) Klaipėdos miesto vidaus reikalų valdyba. Po to pastate buvo įsikūrusi milicija. Lietuvai atgavus nepriklausomybę čia veikė Klaipėdos apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas. Nuo 2015-ųjų, kai į naują komisariatą išsikėlė pareigūnai, pastatų kompleksas stovi nenaudojamas.


  Miesto straipsnių vidus

  2023-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt