P0

Kultūra, Svarbu

Laima Vilimienė lieka vadovauti Klaipėdos muzikiniam teatrui (7)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-07-19


Nors dar šių metų pradžioje Kultūros ministerija buvo skelbusi, jog konkursą eiti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo pareigas laimėjo dabartinė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė, paaiškėjo, jog ji visgi lieka vadovauti Klaipėdos muzikiniam teatrui antrą kadenciją.

Martyno Aleksos nuotr.

Kultūros ministerija trečiadienį pranešė, jog konkursą eiti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigas laimėjo šiuo metu teatrui vadovaujanti L. Vilimienė. Iš viso konkurse dalyvavo du pretendentai.

Apie peripetijas su konkurso rezultatais į LNOBT vadovo vietą ministerijos pranešime neužsimenama.

Primintina, jog po to, kai šį konkursą metų pradžioje laimėjo L. Vilimienė, tuometinis jos vadovas Jonas Sakalauskas konkurso rezultatus buvo apskundęs teismui, tačiau neseniai pranešta, jog jis tapo Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ direktoriumi.

Tuo metu dar kovo mėnesį, kalbėdama su „Atvira Klaipėda”, L. Vilimienė neužsiminė apie tai, jog žada dalyvauti konkurse antrai kadencijai į Klaipėdos muzikinio teatro vadovės pareigas.

Atvirkščiai – ji minėjo, jog sulaukusi teismo sprendimo ir pabaigusi svarbiausius darbus ruošiasi grįžti į Vilnių vadovauti LNOBT.

Tiesa, tada dėl tokių konkurso rezultatų protestavo nemažai ilgamečių LNOBT darbuotojų, norėjusių vadovo poste ir antrą kadenciją matyti J. Sakalauską.

Kultūros straipsnių vidus

Paklausta, kaip atsitiko, jog nors ir laimėjusi konkursą, ji netapo LNOBT vadove, o dalyvavo konkurse užimti Klaipėdos muzikinio tearto vadovės pareigas, trečiadienio pavakare telefonu atsiliepusi L. Vilimienė teigė šiuo metu atostogaujanti ir klausimus paprašė atsiųsti raštu.

Sulaukus atsakymų, informaciją papildysime.

INFORMACIJA

Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui L. Vilimienė vadovauja nuo 2018 m. rugpjūčio, prieš tai ji ilgus metus buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai. L. Vilimienė taip pat dėsto muzikos vadybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, anksčiau dirbo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje teorinių disciplinų dėstytoja, Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre vadovavo Informacijos ir reklamos skyriui.


  2023-07-19

  7 komentarai “Laima Vilimienė lieka vadovauti Klaipėdos muzikiniam teatrui”

  1. AvatarT (IP: 84.15.184.17)

   Turint tokį ministrą,kuris savo pasisakymais atvirai demonstruoja kompetencijos trūkumą,tai nenuostabu,kad vykstą tokie reikalai.

  2. AvatarMes džiaugiamės (IP: 217.117.31.8)

   Mes, darbuotojai, labai džiaugiamės, kad laimėjo mūsų vadovė. Kiek laiko ji dar bus su mumis, kaip Dievas duos. Laukia labai rimti darbai- pabaigti pastatyti teatrą, jį atidaryti, todėl labai gerai, kad dirbs vadovas, kuris viską žino nuo pradžių. O dar ir vieną kitą nuostabų spektaklį spėsime publikai pristatyti. Sveikinimai.

   • AvatarDžiaugsmui (IP: 78.56.19.8)

    Na koks kolektyvas be savų rudnosiukų 😀 Ateis kitas vadovas, į šuns dienas dedantis buvusį vadovą, jūs gi pirmieji strimgalviais pulsite smerkti prieš tai taip dievinamą “vadovą”. Tokia jau jūsų, rudnosiukai, prigimtis- būti kuo arčiau valdžios, būtinai jai pritarti, jums tai būtina kaip oras. Sovietmetis suteršė smegenis dar ne vienai kartai. “Mūsų vadovė”…

   • AvatarT (IP: 84.15.184.17)

    Pabandytumėt nesidžiaugt,butumėt iš karto išmesti.

  3. AvatarTitas (IP: 78.56.19.8)

   Na va, su gimtąja Klaipėda atsisveikino… ir išvažiuot niekur nesiruošia 😀 Panašu, kad teismas rudenį priims nepalankų jos laimėtam konkursui nuosprendį- būta pažeidimų. Kas belieka, dar kurį laiką pabūti čia. Bet tokių “migrantų” taip vadinamoj Kultūros ministerijoj netoleruočiau.

   • AvatarT (IP: 86.100.133.193)

    Su labai geru užnugariu p.Vilimienė, galimybė gryžti tikrai reali.

   • AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

    Nelabai kam tas užnugaris įdomus, konkurso teisėtumą spręs teismas, o ten apie kokius užnugarius jokios vilimienės ir pasvajot negalėtų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt