P0

Svarbu, Sveikata

Teismas: policija nepagrįstai atsisakė padėti ligoninei (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-07-26


Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėja nepagrįstai atsisakė pradėti tyrimą pagal Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) pareiškimą dėl galimo jos filialo Jūrininkų ligoninės priimamojo skyrių rekonstravusių statybininkų savavaldžiavimo.

Tuomet dar savarankiška buvusi Klaipėdos jūrininkų ligoninė neslėpė, kad prieš beveik 40 metų projektuotos jos Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus patalpos nebeatitinka šios dienos poreikių, dėl to susiduriama su ligonių transportavimo problemomis priimant juos iš greitosios medicinos pagalbos personalo ir perskirstant pagal pagalbos pobūdį. Tad dar 2019-ųjų vasarį buvo paskelbti šio skyriaus rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai. Pagal juos buvo suprojektuotas vieno aukšto priestatas, kuriame iki 1000 kv. m. išsiplės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyrius.

2021-ųjų spalio pabaigoje ligoninė pranešė, kad darbus pradeda rangos darbų konkursą laimėjo UAB „Losrita”, pasiūliusi juos atlikti už 2,21 mln. eurų (vėliau sutarta kainą padidinti iki 2,46 mln. eurų). Pagal sutartį su rangovu rekonstrukcijos darbai turėtų trukti iki 2023 metų vasaros. Tačiau apie 45 proc. darbų atlikę statybininkai nuo pernai gruodžio 15 d. nustojo darbuotis ir nepaisant ligoninės perspėjimų, jog nutrauks sutartį, čia nebegrįžo, tad KUL kovo 22 d. ir nutraukė susitarimą.

Darbų vykdymo laikotarpiu ligoninė statybininkams leido laikinai naudotis jos rakinamomis patalpomis – garažu ir rekonstruojamame skyriuje esančiais kabinetais. Tačiau gautų raktų „Losrita” šeimininkams negrąžino, jos direktorius Tomas Karpavičius atsisakė perduoti ir statybos žurnalą bei kitą turimą dokumentaciją. Tai balandžio 5-ąją užfiksavo ir antstolė.

Pasak ligoninės, dėl tokių veiksmų kyla sunkumų galimiems būsimiems rangovams apžiūrint patalpas ir vertinant darbų užbaigtumą. Medikai tvirtina, kad išlauždami ir nupjaunant spynas patirtų nemenkų nuostolių, tad kreipėsi pagalbos į policiją, kad ji pradėtų administracinio nusižengimo teiseną dėl savavaldžiavimo. Tačiau Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėja Vida Trapenskienė balandžio pabaigoje priėmė nutarimą, kuriuo nutraukė administracinio nusižengimo bylos teiseną, nes ši situacija neva yra civilinės teisės reikalas. Nesutikdama su tuo KUL padavė skundą Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams ir akcentavo, jog tyrėja tokį sprendimą padarė vien tik pakalbėjusi telefonu su „Losrita” atstove.

Atsiliepime teismui komisariatas tikino, kad jo tyrėjos veiksmai yra pagrįsti, o „Losrita” dėstė, kad nepaisant jai pradėtos restruktūrizacijos ir vienašališkai nutrauktos rangos sutarties ketina tęsti darbus ligoninėje, kai tik gaus reikalingus techninio projekto sprendinius. Esą darbai buvo nutraukti būtent dėl to, kad KUL nepateikė tokių sprendinių. Bendrovė tikino, kad statybvietę valdo bendrovė pagal Statybos įstatymą, o medikai į ją gali patekti gali, nes raktus esą turi.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Rasa Stonkuvienė nusprendė, kad KUL skundas yra pagrįstas. Anot jos, būtina apklausti ir „Losritos“ direktorių, ir liudytojus, kurie dalyvavo antstolei fiksuojant faktines aplinkybes. Pabrėžta ir aplinkybė, kad tyrėja nepatikrino statybos darbų žurnalo, raktų nuo patalpų, neįsitikino, ar jie yra patalpoje. Anot teismo, tyrėja objektyviai ir išsamiai neištyrė visų įvykio aplinkybių bei nesurinko visų galimų duomenų. Todėl nutarimas buvo panaikintinas ir byla grąžintina papildomam aplinkybių tyrimui.

Tiesa, tokia nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

KUL šį pavasarį jau paskelbė, jog ieško naujo rangovo, tačiau konkursinės procedūros tebevyksta – nauja sutartis dar nėra paviešinta.


  2023-07-26

  2 komentarai “Teismas: policija nepagrįstai atsisakė padėti ligoninei”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.46.204)

   Užtat visukeriopų apdovanojimų, pagyrimo raštų pilnos paradinės spintos prikimštos. Lietuviškai rašyti be klaidų nesugeba. Teko pačiam įsitikinti. O jau arogancijos tai tik su karjeriniu savivarčiu vežt… Nu kaipgis – žmonių likimų sprendėjais patapo…

  2. AvatarKodėl (IP: 86.100.137.239)

   tos vištelės, sėdinčios policijoje vadinamos tyrėjomis?Prisimenu, kai dukrai mokykloje buvo pavogta striukė, kreipėmės į policiją, viena tokia ” tyrėja” klausė ar turime parduotuvės čekį, nes kaip kitaip įrodysime, kad striukė buvo.Senokai tai buvo apie 1993-94 uosius, bet “tyrėjų”kvalifikacija išliko ta pati

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt