P0

Politika, Svarbu

Pagaliau ir Vytautui Čepui suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-07-27


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė mero Arvydo Vaitkaus pasiūlymui suteikti Klaipėdos miesto garbės piliečio vardą politikui, rašytojui, pirmajam ir ir vieninteliam uostamiesčio Tarybos pirmininkui, buvusiam Seimo nariui Vytautui Čepui. 24 Tarybos nariai balsavo už tokį sprendimą, susilaikė tik konservatorius Andrius Petraitis.

Vytautas Čepas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Formaliai teikimą dėl V. Čepo šių metų liepos 3 d. raštu inicijavo jo buvę bendražygiai Jonas Sąlyga, Nijolė Požarskienė ir Audrius Pauža. Prieš priimant sprendimą iš tribūnos kalbėjusi N. Požarskienė pripažino, kad toks pasiūlymas yra teikiamas jau antrą kartą.

„Savo veikla jis nusipelnė pagarbos, miesto garbės piliečio vardo”, – kalbėjo ji.

Gražių žodžių apie V. Čepą pasakė ir meras A. Vaitkus, Tarybos nariai Saulius Budinas bei Artūras Razbadauskas.

Pasiūlymų suteikti šį vardą žinomam, tačiau visuomenėje kartais prieštaringai vertinamam politikui būta ir gerokai anksčiau. Tad siekiant išvengti viešųjų politikų rietenų iki šiol Tarybą pasiekdavo tik tie pasiūlymai suteikti miesto garbės piliečio vardą, kuriems iš anksto pritardavo visos jos frakcijos. 

Birželio posėdyje Klaipėdos miesto taryba pritarė mero pasiūlymui, kad miesto garbės piliečio vardas jo vienasmeniu teikimu būtų viešai svarstomas jos posėdžio metu. Kai kurie politikai priėmus sprendimą pusiau juokais, pusiau rimtai šnabždėjo, kad sprendimas priimtas būtent dėl V. Čepo.

Parengtą savivaldybės Tarybos sprendimo projektą suteikti V. Čepui Klaipėdos garbės piliečio vardą meras buvo nukreipęs svarstyti į komitetus. Tačiau vėliau buvo pranešta, kad meras apsigalvojo: komitetuose projektas nebuvo svarstytas.

Mero A. Vaitkaus pateiktame sprendimo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas yra suteikiamas už ypatingus nuopelnus miestui, įvertinus asmeninį indėlį bei miesto vardo propagavimą pasaulyje.

„Turbūt nėra Klaipėdoje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie Vytautą Čepą, nes jis – išskirtinė asmenybė uostamiestyje. Nepaisant to, kad gyvenime yra tikrai daug nuveikęs ir pasiekęs (vienas iš Lietuvos Sąjūdžio Klaipėdoje ir Lietuvoje steigėjų, aktyvus jo narys, Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys, Klaipėdos miesto tarybos pirmininkas 1990 -1995 metais, rašytojas, psichologas, aktyvus visuomenininkas, įvairių projektų iniciatorius ir kt.), Vytautas yra nepretenzingas – „žemiškas“, šiltas, tolerantiškas žmogus, vienodai maloniai bendraujantis su kiekvienu sutiktu žmogumi. Kiekvienam, kam teko bendrauti su V. Čepu, daro įspūdį ne tik jo erudicija, asmeninės savybės, ypač – puikus humoro jausmas, bet ir pagarba kitam žmogui. Vytautas Čepas yra klaipėdietis, ypač daug nuveikęs miesto ir valstybės labui, jis neabejotinai yra vertas miesto Garbės piliečio vardo – tai patvirtino ir už sprendimo projektą beveik vienbalsiai balsavusi Savivaldybės taryba“, – po posėdžio išplatintame savivaldybės pranešime spaudai cituojamas A. Vaitkus.

INFORMACIJA

Iki šiol Klaipėdos garbės piliečio vardas yra suteiktas 21 asmeniui. Garbės piliečio vardas per metus suteikiamas ne daugiau kaip vienam asmeniui. 2022 m. apdovanojimas suteiktas Benediktui Sigitui Jurčiui.

Klaipėdos garbės piliečiai yra apdovanojami autoriniais medaliais iš aukso ir sidabro. Savivaldybės kultūros plėtros programoje šiemet tokio medalio įsigijimui buvo suplanuota skirti iki 4000 eurai. 

Klaipėdos garbės piliečio ženklo įteikimo ceremonija bus organizuojama kartu su Klaipėdos kultūros magistro žiedų įteikimo ceremonija, todėl papildomų asignavimų Klaipėdos garbės piliečio ženklo įteikimo ceremonijos organizavimui planuoti nereikės. Minėtąsias ceremonijas yra pavesta organizuoti Žvejų rūmams. Kultūros plėtros programoje ceremonijų organizavimui yra suplanuota 9000 eurų.


  2023-07-27

  6 komentarai “Pagaliau ir Vytautui Čepui suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas”

  1. AvatarŽmogus (IP: 78.58.193.205)

   Bliamba, seniai reikėjo, neaišku kas kojas kaišiojo. Juk žmogus vadovavo miestui pačiais sunkiausiais laikais, o ir vėliau į kelnes nedėjo. Gėda bendražygiams, kad tylėjo.

  2. AvatarPamastymas (IP: 90.135.156.17)

   O visi tie žmonės kurie buvo prie savivaldybės prie seimo prie tv bokšto jie ką nieko verti , tik elitui garbė , personalinės pensijos visokios rentos . Jeigu ne paprasti žmonės jūsu net nebūtu .

  3. AvatarŠaunu! (IP: 195.182.68.118)

   Sveikiname Poną Vytautą, jis to tikrai nusipelnė. O Petraitis- ko iš jo ir norėti….

  4. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Kas susilaikė? Kodėl neparašote?

   • Avatarakadministratorius (IP: 78.61.50.37)

    Kol nebuvo baigtas posėdis, tol nebuvo skelbti balsavimo rezultatai. Dabar jau papildyta.

   • Avatar:) (IP: 90.131.34.244)

    Susilaikė konservatorius Andrius Petraitis 🙂 Manau ponui Čepui garbė , jog ši politinė persona susilaikė 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt