P0

Kriminalai ir nelaimės

Apeinant sankcijas rusams pardavė automobilių už 6 milijonus eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-03


Klaipėdos pareigūnai, gavę informacijos apie tai, kad dvi Klaipėdoje ir Vilniuje veikiančios, tarpusavyje susijusios įmonės, užsiimančios automobilių detalių prekyba, galimai neįtraukia visų įvykusių ūkinių operacijų į įmonių buhalterinę apskaitą, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tyrimas atliekamas dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei tarptautinių sankcijų arba Lietuvos įstatymuose nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimo.

Šių metų liepos 26-ąją, dalyvaujant apie 70 įvairių institucijų pareigūnų, buvo atliktos 25 kratos Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse, kurių metu rasta grynųjų pinigų, daug tyrimui reikšmingų apskaitos dokumentų, transporto priemonių valstybinių numerių, kompiuterinės technikos, galimai narkotinių medžiagų, aukso plokštelių, 5 prabangūs laikrodžiai, kurių vieno vertė siekia iki 30 000 eurų. Buvo sulaikyti 8 asmenys, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos. Vienam iš įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.

Anot policijos pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad dviejų įmonių vadovai, veikdami bendrai su įmonių buhaltere, neapskaitydavo dalies iš fizinių ir juridinių asmenų gautų grynųjų pinigų ir dalies pajamų, gaunamų už parduodamas automobilių detales – ne mažiau kaip 320 000 eurų. Galimai tokios sumos neparodė abiejų įmonių apskaitose, nedeklaravo gautų pajamų bei, įtariama, neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių – ne mažiau kaip 95 000 eurų.

Taip pat tyrimo metu gauti duomenys leidžia įtarti, kad vienos iš įmonių vadovas, žinodamas apie Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims taikomas sankcijas, siekdamas nuslėpti sandorius su šios valstybės asmenimis ir gauti turtinės naudos, pasitelkdamas Vilniuje veiklą vykdančios įmonės vadovą, galėjo organizuoti transporto priemonių „Land Rover“ ir „Mercedes Benz“ įsigijimą Lietuvoje veikiančių įmonių vardu ir vėliau galimai parduodavo Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims be oficialių apskaitos dokumentų. Įtariama, jog taip galėjo būti parduota transporto priemonių, kurių bendra vertė sudaro ne mažiau kaip 6 000 000 eurų.


  2023-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt