P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos konteinerių terminalas modernizavo apšvietimo sistemą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-07


Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) praneša į naują teritorijos LED apšvietimo sistemą investavęs apie 800 tūkst. eurų.

KKT nuotr.

„Šio projekto įgyvendinimas – vienas iš strateginių žingsnių, siekiant dar efektyviau naudoti energetinius išteklius, bei prisidėti prie aplinkos tausojimo: LED šviestuvai naudoja mažiau elektros energijos, mažėja energijos sąnaudos elektrai gaminti, o tuo pačiu – ir į aplinką išskiriamo anglies dioksido”, – pranešime pažymi KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Pasak V.Šileikos, nuo konteinerių terminalo veiklos pradžios apšvietimo sistema buvo tobulinta kelis kartus, tačiau išplėtus teritoriją Perkėlos g. ir vykdant itin intensyvius krovos darbus  ją buvo būtina modernizuoti, pritaikant šiuolaikinius ir energiją taupančius sprendimus.

Pusmetį trukusių atnaujinimo darbų metu seni metalo halido ir natrio šviestuvai pakeisti naujais, energiją taupančiais LED šviestuvais, kurių bendras galingumas nuo šiol siekia – 120 kW. Sumontuotos naujos 7 apšvietimui skirtos atramos.

Uosto vidus kompas

Anot vadovo, KKT savo veikloje siekia, kad ne tik naujos diegiamos terminale sistemos būtų tausojančios gamtą, bet ir naujai įsigyjama krovos technika padėtų efektyviai valdyti gamtos išteklius.

KKT priklauso Klaipėdos terminalo įmonių grupei, vienijančiai krovos, logistikos, krovinių ekspedijavimo ir laivų agentavimo paslaugas teikiančias įmones. Per 2023 m. pirmą pusmetį KKT perkrovė 2,9 mln. tonų įvairių krovinių.


  2023-08-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt