Skulptūrų parke – grafikos darbų paroda „Atmintis”

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-09-07

Nuo penktadienio Klaipėdos skulptūrų parke, Atminties labirinte (parko dalis prie Trilapio gatvės), eksponuojama jaunos menininkės Urtės Jasenkos grafikos paroda „Atmintis“. Ji skirta pagerbti žuvusius bei vis dar drąsiai kovojančius ukrainiečius, jų karius, moteris ir vaikus. Tai jautrūs, viltingi paminklai, skirti Ukrainai palaikyti.

Septynios stiklo plokštės su Urtės Jasenkos piešiniais įsikomponuoja šalia Senųjų miesto kapinių paminklų, taip papildydami Atminties labirintą šiandien gyvenančių žmonių mintimis, jausmais ir lūkesčiais dėl ateities.

Menininkė, norėdama palaikyti kovojančius ukrainiečius, pradėjo kurti darbus, kurie neštų viltį, stiprybę ir taiką. Kūrinių prisikaupė visas šūsnis. Parke rodomi tik keli iš jų.

Organizatoriai tiksi, kad stiklo plokštės išliks ilgesnį laiką, o žmonės galės šalia jų išgyventi paguodos bei vilties akimirkas.

Parodą planuojama eksponuoti iki gruodžio 1 d.

INFORMACIJA

Urtė Jasenka (g. 1993) yra jaunosios kartos menininkė, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, dailės skyriuje, vėliau studijavo ir 2014 m. Norvegijoje baigė Manger folkehøgskule muzikos, vokalo specialybę. Nuo 2009 m. U. Jasenka aktyviai kuria ir organizuoja kolektyvines bei personalines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija). Taip pat veda edukacinius užsiėmimus, inicijuoja įvairius kūrybinius projektus bei renginius. 2023 m. menininkei oficialiai suteiktas Meno kūrėjo statusas. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Pristatys Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraštį

Gegužės 17 d., penktadienį, Klaipėdos parodų rūmų „Juodajame kube“ veiks Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija. Nuo 2023 m. ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Jono Polovinsko-Budrio vardas Klaipėdoje skambės dažniau 

Viena iš uostamiestyje veikiančių Šaulių sąjungos kuopų nuo šiol vadinsis Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos karinės operacijos vado Jono Polovinsko-Budrio vardu. ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gegužės 9-oji Klaipėdoje - su laiškais iš Kremliaus ir rinkimine agitacija

Nors Valstybės saugumo departamentas (VSD) prieš kelias dienas gyventojus įspėjo apie galimas provokacijas gegužės 9-ąją, kai dalis Lietuvos gyventojų mini ...
2024-05-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This