P0

Svarbu, Sveikata

Medikai stoja prieš poliklinikų sukėlimą po vienu stogu (25)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-15


„Didžioji dalis gydytojų ir slaugytojų išeis dirbti į privačius centrus, paskui juos išeis ir pacientai. Nesilaikoma principo paslaugas – arčiau namų. Sprendimai priimami nepasitarus su medikų bendruomene ir pacientais”, – negailestingai merą ir visą uostamiesčio valdžią už jų siekį visas poliklinikas įkurdinti Klaipėdos miesto poliklinikos patalpose kritikuoja Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Žilinskienė.

Loreta Žilinskienė. Artūro Šulco nuotr.

„Gydytojos diplomo iš manęs neatims, – paklausta, ar nebijo už kritiką gauti pylos, kerta gydytoja. – Dirbam dėl pacientų, o ne dėl politinių sprendimų. Manau, nei pacientai, nei darbuotojai netylės. Pacientai pasirengę rinkti parašus, rašyti peticiją, darbuotojai kalba apie streiką ir išėjimą iš darbo.” 

Pasak medikės, jų paslaugos teikiamos kokybiškai ir tenkina visus pacientus. Gydytoja teigia, kad jos vadovaujamas sveikatos priežiūros centras jau adaptavosi prie naujausių šalies sveikatos sistemos reikalavimų, o dauguma jų slaugytojų – su aukštuoju išsilavinimu. 

„Pats didžiausias pliusas – patenkinti pacientai, patogi lokacija, viskas vienoje vietoje, gera aplinka, puikus ir kompetentingas personalas. Pacientų jau trečia karta gydosi ir profilaktiškai prižiūrimi pas pas mus, – sako L. Žilinskienė. – Pakeitus įstaigos lokaciją pacientams bus nepatogu. Jie bus priversti rinktis kitą gydymo įstaigą, įstaigos medikams perėjus į privačius centrus, pacientai išeis paskui gydytoją. Pacientai renkasi ne tik gydytoją, bet ir jam patogiai prieinamą gydymo įstaigą.”

Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras džiaugiasi kaimynyste su Respublikinės ligoninės Konsultacine poliklinika. Artūro Šulco nuotr.

Gydymo įstaigos vadovė teigia, kad jei Klaipėdos miesto poliklinikai ir Jūrininkų PSPC reikia kapitalinių įdėjimų, tai Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras yra puikiame pastate, strategiškai patogioje vietoje Klaipėdos šiaurinės dalies ir priemiesčio gyventojams. Tame pačiame pastate dirba ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojai konsultantai, todėl visos paslaugos gaunamos vienoje vietoje.

Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centre dirba 35 darbuotojai: 9 gydytojai (7 šeimos gydytojai, 2 odontologai), 11 slaugytojų, akušerė, dvi odontologų padėjėjos, viena burnos higienistė, dvi registratorės. Apie 60 proc. darbuotojų įstaigoje dirba 15 ir daugiau metų, dauguma iš jų čia dirba nuo įstaigos įkūrimo pradžios.

„Mes nieko iš savivaldybės neprašome – įstaiga užsidirba pajamas pati, kaip ir bet kuri UAB, – tvirtina L. Žilinskienė. –  Įstaiga yra įsikūrusi Herkaus Manto g. 49, todėl patogi lankytis šiaurinės Klaipėdos miesto dalies ir priemiesčių  gyventojams. O po valdžios rengiamos pertvarkos į pietinę miesto dalį jiems reikės važiuoti beveik pusvalandį”.

Gydytoja sako, kad įtaiga per 22 metus niekada neturėjo nuostolių, įsiskolinimų nei darbuotojams, nei tiekėjams. Pacientas yra pagrindinis įstaigos vertintojas, o jo vertinimai – geri. Tai rodo pastovus ir net didėjantis prisirašiusių pacientų skaičius.

Įstaiga neseniai atnaujino odontologinę įrangą. Artūro Šulco nuotr.

Įstaigos suteiktų paslaugų ir apsilankymų rodikliai taip pat kasmet didėja. Per metus vidutinis apsilankymų skaičius siekia daugiau negu 62 tūkstančius. Įstaigos patalpos nuolat atnaujinamos: erdvūs šviesūs koridoriai, kabinetai suremontuoti, įranga ir baldai atnaujinti. Atnaujinta visa įranga, reikalinga šeimos gydytojo darbui, neseniai taip pat atnaujinta ir odontologinė įranga.

Džiaugiamasi erdviais ir šviesiais koridoriais. Artūro Šulco nuotr.

Trečiadienį laikydamasis Klaipėdos miesto poliklinikoje (sovietmečiu vadintoje III poliklinika) meras Arvydas Vaitkus sakė: „Praktiškai čia reikėtų sukelti visų mūsų įstaigų specialistus – nuo Senamiesčio poliklinikos, Jūrininkų poliklinikos filialo Pievų Tako gatvėje iki miesto centro – iškelti žmones iš bendrabučio, kur 22 metus žmonės gyveno”. 

Jo nuomone, būtent šis pastatas, Taikos pr. 76, kapitaliai jį suremontavus, būtų tinkamas kompetencijų centrui, kuriame pacientai vienoje vietoje galėtų gauti visas jiems reikalingas paslaugas, įkurdinti.

Paklaustas, kaip žmonės iš viso miesto galės atvažiuoti į tokią išsiplėtusią įstaigą, jei ir šiandien aplink nėra kur pastatyti mašinos, A. Vaikus bene pirmą kartą viešai pagyrė Klaipėdos viešąjį transportą, sakydamas, kad „čia turime gerai veikiantį visuomeninį transportą. Nuo jo nereikia eiti nei trijų, nei keturių šimtų metrų”. Be to, pasak jo, čia esama pakankamai fizinės erdvės parkavimo vietoms įrengti.


  2023-09-15

  25 komentarai “Medikai stoja prieš poliklinikų sukėlimą po vienu stogu”

  1. Avatarto memelanderiams ir kitiems apie "gydytojų trūkumą" (IP: 78.57.211.224)

   Europos komisijos skelbiamoje 2021 m. sveikatos būklės LT apžvalgoje rašoma: “…, <..2019 m. Lietuvoje 1 000 gyventojų teko 7,7 slaugytojo, o tai yra mažiau už ES vidurkį (8,4 slaugytojo, 9 pav.). O gydytojų skaičius (4,6 gydytojo 1 000 gyventojų) yra penktas pagal dydį ES (ES vidurkis – 3,9 gydytojo). Gydytojų skaičiui toliau didėjant, slaugytojų skaičius taip sparčiai nedidėjo – 2019 m. vienam gydytojui teko
   1,7 slaugytojo; tai yra mažiausias santykis nuo 2000 m. (žr. 5.2 skyrių). Visą apžvalgą rasite tinklalapyje https://health.ec.europa.eu/index_lt

  2. AvatarKlaipėdietis (IP: 78.57.239.236)

   Tikrai nesamonė. Respublikinės ligoninės Konsultacine poliklinika yra arčiausiai šiaurinėje miesto dalyje gyvenantiems žmonės, Ir medikams nuo Respublikinės ligoninės atbėgti į konsultacijas kelios minutės. Dabar visi turės važiuoti į kitą miesto galą.O kaip taršos klausimas Klaipėdoje? Dar mažai dūstame nuo išmetamųjų dujų? Medikas turi būti arčiau žmogaus. Kažkokie kreivi darosi mero sprendimai. Reikia prieš tokius sprendimus sukilti.

  3. AvatarKlaipėdietė (IP: 193.219.37.63)

   Atkūrus nepriklausomybę buvo priimta strategija- šeimos gydytojų centrų kūrimas, priartinant prie gyventojų. Jau seniai tlikti tyrimai įrodė kkad optimliausia struktūra yra su 5 ŠG. Tai kur dabar einame po 30 metų? Absoliutus nesupratimas ko reikia pacientui. Sveikas žmogus gali važinėti ir po visą miestą. O kaip atvykti neįgaliajam, sėdinčiam ratukuose? SAM ministras Dulkys gyvena padebesiuose. Bet meras? Ar jis tikrai arti žmonių? Savo laiku vicemerė Šukytė- Korsakė atliko tyrimą kaip neįgaliajam pasiekti vieną ar kitą vietą mieste. Misija neįmanoma. O dabar norima visus klaipėdiečius kažkur sugrųsti net neatiklausus jų nuomonės.
   Labai džiaugiuosi Senamiesčio PSPC- viskas kompaktiška, patrauklu ir patogu pacientams. Dėl ko šią įstaigą ir renkasi daugiausiai ligų turintys gyventojai, kurie gauna tas sveikatos priežiūros paslaugas kurios reikalingos. (Galim patikslinti Klaipėdos TLK)

  4. AvatarAnonimas (IP: 78.60.135.204)

   O jei pasikartos pandemija?Kaip veiks super didelė 1poliklinika?

  5. AvatarFt (IP: 86.100.137.239)

   Kiek merui metų? Man rodos jis labai ilgisi sovietmečio.Gal kas žino , ką jis veikė sovietmečiu ?

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.188.57)

    Sovietmečiu kaip tik steigė poliklinikas visame mieste. Būtent tam, kad visiem poliklonikos būtu lengvai pasiekiamos.

   • AvatarI am (IP: 78.57.214.60)

    Bliam duok Dieve sovietmečio mediciną, duo Dieve

  6. AvatarIlona (IP: 86.100.136.199)

   Skaitau ir negaliu patikėti, kad naujas meras nekuria, o griauna. Tikrai mes ir pacientai sukilsim. Juk polikliniką renkamės arčiau gyvenamosios vietos. Esu šios poliklinikos pacientė, tikrai patenkinta paslaugom, ir man jauku šioje poliklinikoje, būtent, kad ten esi matomas, nesi kombaine. Ypač puiku, kad gali gauti ir rentgeno ir specialistų paslaugas.

   • Avatarpritariu jums (IP: 78.61.189.152)

    Tikrai taip. Toks jau mero požiūris ir intelektas – naujos poliklinikos nereikia, IXB koridoriaus trasos investicijų nereikia- baltijos ir Taikos prospektų žiedas, poliklinikų arčiau žmonių nereikia. Vaitkus galvoja, kad aš iš senamiesčio poliklinikos, kur tikrai geri specialiatsi važinėsiu į Taikos prospektą? Šalia yra “Antėja” ir kitos- koks skirtumas- ligionių kasa moka.
    Reikia paklausti tikrojo mero – Dambrausko ką jis apie tai galvoja.

  7. AvatarPetras (IP: 90.138.5.186)

   Pagarba gydytojai už teisingas mintis.Visi sveiko proto suvokia, kad didesnės nesąmonės nesugalvosi…Gerb.gydytoja pacientai tikrai neleis šito.

  8. AvatarKlaipėda (IP: 90.131.40.148)

   ŠaunuolisVaitkus,daryk kolūkius,klaipedos žmonės irgi šaunuoliai,išsirinkot tokią valdžią dabar džiaukitės, gal pamatysit kaip moka valdyti sovietinis milicininkas.

  9. AvatarPetras (IP: 90.138.5.186)

   Kažkam tikrai negerai su galva.Gal pilnatis?Kaip galima taip sugalvoti? Liūdesys dėl miesto… priskaldys chebrytė malkų .Įdomu , kas autorius tokios idėjos?

  10. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.36)

   Kokia nesamonė. Ar yra galvojama apie žmogų. Sukišyi visus kaip į vieną mėsmalę. Kas iš yo gausis.

  11. Avatarse (IP: 78.57.211.224)

   Jeigu gydytojai pageidauja išeiti dirbti į privatų sektorių, tuomet juos reikėtų ten išlydėti ir NELEISTI DIRBTI APSIŽERGUS ANT DVIEJŲ KĖDŽIŲ – vienu metu ir valdiškose įstaigose, ir privačiose klinikose. Dabar gi gaunasi, kad pas tą patį gydytoją įprastu darbo laiku valdiškoje įstaigoje gali patekti po 1-2-3 mėnesių (nes pacientus priima po 2-3 val. per savaitę ar dvi), o privačioje klinikoje pas jį pateksi vėliausiai sekančią savaitę, o skubiu atveju ženkliai padidinus mokestį netgi tą pačią ar sekančią dieną.

   • Avatarse (IP: 78.57.211.224)

    informacijai gydytojų vidutinis darbo užmokestis “į rankas” (viso etato atlyginimas šiek tiek didesnis): Klaipėdos miesto ligoninė ir Jūrininkų ligoninė – 3193 Eur, Raudonojo Kryžiaus ligoninė – 2524 Eur, Klaipėdos vaikų ligoninė 1867 Eur , Jūrininkų priežiūros centras – 1944 Eur. Tikrai neskurdūs, vertinant tai, kad šiose įstaigose (ligoninėse ir priėmimuose jų poliklinikose) jie praleidžia maždaug pusė įprasto darbo laiko.

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.188.57)

    Iš kur trauki tokius skaičius? Darbo skelbimuose nurodoma alga prieš mokesčius mažesnė. Galų gale koks skirtumas? Medikų trūksta -reiškia jų algas reikia kelti.

   • AvatarI am (IP: 78.57.214.60)

    Va būtent, jeigu privataus valstybė nerems, tai valstybinėje ir bus kokybė. Dabar visi pinigai sueina į privačias klinikas, kur PSD pasiima iš ligonių kasų ir valstybės rėmimą. O pacientams ten vis tiek reikia mokėti papildomai, nes kainų kontrolės nėra, kosmosą prisirašo…

   • AvatarVisiškai pritariu (IP: 78.57.239.236)

    Gydytojai ,,valdiškame ” darbe pabūna iki 13, 14 val. ir šauna į privačias įstaigas. Todėl papulti galima tik per 2, 3 mėnesius.

   • Avatarto memelander (IP: 78.57.211.224)

    šie skaičiai yra viešai skelbiami internetinėse svetainėse. Šią informaciją privalo skelbti visos valdiškos įstaigos. Jūrininkų ligoninė yra po KUL sparneliu ir galbūt dėl to neskelbia savo atlyginimų atskirai.

  12. AvatarAnonimas (IP: 86.38.75.171)

   Didesnes nesamones negalima sugalvot.Senamiescio poliklinika turi likt kur yra siandien.Labai patogu ligoniams.Visi gyditojai konsultantai po vienu stogu.Labai puikus kolektyvas.Esu tik pacijente ir esu labai patenkinta sios poliklinikos darbu.Mere nepadarykite taip ,kad mums reiketu vazinet iki tolimiausios 3ciosios poliklinikos.Su visuomeniniu transportu i kuri ilipt serganciam žmogui sudetinga.

  13. AvatarKlausimėlis (IP: 195.182.68.118)

   Tai kur visada deklaruojama nuostata (beje, ji galioja visame civilizuotame pasaulyje) jog šeimos gydytojai turi būti kuo arčiau paciento gyvenamos vietos? Dabar-gi visus medikus į vieną krūvą?

  14. AvatarKaunas_Klaipėda (IP: 82.135.197.171)

   Kaunas tvarkosi kitaip 🙂 Poliklinikos padaliniai yra išlikę ir puikiai tvarkosi. Atkreipkite dėmesį: ruošiamasi statyti naują polikliniką miesto centre 🙂

  15. AvatarJuonis (IP: 84.15.187.207)

   Cia liberalo Šulco pasvaiciojimai. Gaila kad Atvira Klaipeda dirba vienai partijai

  16. AvatarT (IP: 84.15.183.215)

   Komunistiniai mero vaikščiojimai prie gero neprives. Su nulinėm patarėjų kompetencijom irgi problema,bet noras įsiteikti rinkėjams begalinis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt