P0

Uostas ir jūra

Stiprina ryšius su Mukranu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-19


Klaipėdos uoste antradienį svečiavosi Mukrano uosto delegacija kartu su Zasnico miesto meru Leon Kräusche. Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Klaipėdos uosto veikla bei uosto vystymo kryptimis.

Uosto direkcijos nuotr.

Buvusioje Tarptautinėje jūrų perkėloje, kuri turėjo keltų jungtį su Mukrano uostu, šiuo metu kuriama infrastruktūra jūrinio vėjo energetikos priežiūros veiklai.

Mukrano uostas yra įsikūręs didžiausioje Vokietijos saloje. Uostas turi trumpiausias jungtis jūra su Švedija, Danija (Bornholmu), Suomija, Baltijos valstybėmis.

Uostas yra atviroje jūroje, tai leidžia atplaukiantiems laivams lengvai pasiekti uostą, nereikalinga jokia teritorinė navigacija ar privaloma laivavedyba. Pastaraisiais metais Mukrano uostas stipriai keičiasi ir vis sparčiau tampa įvairių naujų projektų jūroje priežiūros uostu.

Uosto vidus kompas

„Mukrano uosto ir miesto delegacijos vizitas rodo, kad Klaipėdos uostas yra įdomus ir čia vystomi bei planuojami projektai gali tapti glaudesnio bendradarbiavimo pagrindu. Mums taip pat yra reikšminga vokiečių patirtis, Klaipėdos uostui siekiant būti jūrinės vėjo energetikos priežiūros centru regione. Šiandien Mukranas jau yra tapęs visos Vokietijos vėjo jėgainių statybos Baltijos jūroje baze“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.


  2023-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt